Haberler

Origin Mağazasına Türk Lirası Geldi

Electronic Arts şirketinin geliştirmiş olduğu ve oyunlarını sunduğu Origin platformuna artık Türk Lira‘sı eklendi. Daha önce Dolar veya Euro kurundan çevrilen ve satın alınan oyunlar artık TL üzerinde satın alınabilecek.

Origin

EA şirketinin oyunlarını sunduğu ve satın alınmasına olanak tanıyan bir platformdur. Uygulama içerisinde oyun başarımları ve puanları kazanabilmektesiniz. Diğer büyük oyun şirketlerinde olduğu gibi Origin’de EA oyunlarına özel bir uygulamadır. Örnek verecek olursa Ubisoft şirketinin de UPLAY platformu bu mağaza ile aynı işlevi görmektedir.

Origin üzerinde oyun satın almak isteyen oyuncuların karşıların Dolar veya Euro fiyatları göze çarpıyordu. Direkt olarak kurdan TL çevrilmesi oyunları yüksek fiyatlı hale getiriyordu. Gereğinden fazla ödeme yapan kullanıcılar artık ülkemiz için yerel bir fiyatlandırmanın gelmesinin şart olduğunu öne sürdü. Bu çabalara rağmen uzun yıllar diğer kurlar üzerinden satışını gerçekleştirdi. Fakat yeni gelen güncelleme ile artık oyunlar TL üzerinden direkt olarak satın alınabilecek.

Oyunların fiyatlandırmaları kur çevrilmesiyle aynı olması dikkatlerden kaçmadı. EA Play Servisine dahil olan oyunlar ile Steam platformu üzerinde satışa sunulan EA oyunlarının fiyatları şuanda aynı. İleriki zamanlarda yerel fiyatlandırmaya yönelik daha çok indirim yapılması bekleniyor. Umuyoruz ki fiyatlar konusunda oyuncu ve bütçe dostu bir tavır sergilerler. Direkt olarak kur bazında TL‘ye çevirmek hiçbir oyuncunun hoşuna gideceği bir durum değildir. Bu hususları göz önüne alacakları bir sistem geliştireceklerine inanmaktayız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu