Konsol Oyunları

Nintendo Switch Pro fiyatı ile PS5’e kafa tutabilir!

Nintendo geçtiğimiz yıllarda tüm dünyada yok satan konsolu Nintendo Switch ile çıkmıştı. Nvidia‘nın işlemcisinden güç alan bu konsol hem elde hem de TV’de oynanabilmesi ile büyük beğeni toplamıştı. Ancak artık konsol bazı oyunlarda yetersiz kalmaya başlamış ve FPS düşmelerinin önüne geçememişti. İşte tam da bu noktada devreye Nintendo Switch Pro girecek.

Nintendo Switch Pro için geri sayım başladı!

Önümüzdeki Haziran ayındaki E3 etkinliğinde Nintendo Switch Pro modelinin tanıtılacağı söylentileri bugün güçlendi. Amazon Meksika’da listelenen konsol, söylentilere göre Eylül ayında satışa sunulacak. Peki, Pro model ile ana model arasındaki fark ne olacak?
Nintendo’nun Pro modelde AMOLED ekrana yer vereceği söyleniyor. Nintendo Switch ile aynı formada olacak olan Pro model, ekran konusunda çerçeveleri daraltarak daha geniş bir ekran deneyimi sunacak. Ayrıca TV’de artık 4K çözünürlükte oyun oynayabileceğiz. Wi-Fi modülünü geliştirecek olan Nintendo, Pro modelde Ethernet ve USB 3.0 girişine de yer verecek.
Nintendo Switch Pro
2021’in sonunda çıkacak olan Zelda Breath of The Wild 2 için bile alınır dediğimiz bu konsol fiyatı ile bizi üzecek. Nintendo Switch şu sıralar 299 dolardan satılıyor. Pro modelin 399 dolar bandını zorlayacağı söyleniyor.
Türkiye’de 7.000 TL bandına dayanacağını düşündüğümüz Pro model, maalesef ki çoğu oyuncunun hayallerinde kalmaya devam edecek gibi görünüyor. Umarız ülkemiz için bir kıyak yapılır ve yeni konsol 5.000 TL bandından raflardaki yerini alır…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu