Konsol OyunlarıMobil OyunlarPc Oyunları

Netflix Oyun Sektörüne Atılıyor

Dizi ve film akış platformundaki büyük ve kesintisiz başarıdan sonra, özellikle salgın sırasında Netflix oyun endüstrisine girmek istediğini bildirdi. The Information’ın raporları yayın devi Netflix’in bir oyun bölümü kurma konusunda en iyi oyun endüstrisi yöneticileriyle görüşmekle meşgul olduğunu söylüyor.

Toplantılar, onlara katılan en iyi oyun endüstrisi liderleriyle ilgiliydi. Ayrıca plan, abonelikler aracılığıyla erişilebilen bir oyun koleksiyonu yayınlamaktan geçiyor: Xbox Game Pass gibi.. Ek olarak oyunların reklamsız olup olmayacağı konusu hala karar aşamasında. Daha ucuz bir abonelik veya ücretsiz seçenek içeren ve reklam içerikli bir plan kulağa harika geliyor. Tabi bunu bizlere sadece zaman gösterebilir.

Frklı pazarlarda çalışan bir şirketin oyun sektörüne atılım konusunda ilk kez denemesi değil. Bu nedenle, Netflix’in bir oyun bölümü oluşturmak için kendisini denediğini görmek pek de şaşırtıcı değil. Neredeyse hepsi zorluklarla karşı karşıya olmasına rağmen. Google Stadia ve Amazon Luna gibi. Google şu an itibariyle bu sektörde Amazon’dan daha iyi durumda.

Amazon Game Studios, yakın zamanda bir oyunu iptal etti ve diğerinde duraklattı. Oyunların geri kalanının nasıl sonuçlanacağı sadece bir zaman meselesi.

Netflix’in rakiplerinden bir şeyler öğrenme ve yeni bir şeyler getirme şansı var. Netflix daha önce oyun endüstrisinde zaten yer aldı. Bir Stranger Things oyunu bile lisansladılar. Dahası, Minecraft Story Mode ve Black Mirror: Bandersnatch gibi etkileşimli şovlar veya filmler yayınladı.

Henüz hiçbir şey onaylanmadı, ancak son trendler Netflix’in sonunda bir oyun bölümü oluşturacağını gösteriyor. Bu yeni rakiplerin Game Pass, PS Now vb. Devlere karşı nasıl durduğunu göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu