Monster Hunter Rise’ın 2023’te Harika Bir Yıl Geçireceği Öngörülüyor

Monster Hunter Rise, orijinal olarak 2021’de Nintendo Switch‘te ve daha sonra 2022’de PC’de piyasaya sürülen oldukça başarılı bir video oyunudur. Şimdi ise oyunun 20 Ocak 2023’te PlayStation ve Xbox konsollarında çıkacağı ve ayrıca çıkacağı açıklandı ve aynı gün Xbox Game Pass‘te mevcut olacak.

Genel Bakış

Monster Hunter Rise
Monster Hunter Rise

Popüler bir video oyunu olan Monster Hunter Rise, yıl boyunca yayınlanan çeşitli güncellemeler ve genişletmelerle 2022’de başarılı bir yıl geçirmiş görünüyor. Oyuncular, Şubat 2023’te bir Kadim Ejderhanın Dönüşü ve yeni güçlendirilmiş canavarların tanıtımı da dahil olmak üzere ücretsiz güncellemeler şeklinde daha fazla içerik bekleyebilirler.

Ayrıca Monster Hunter Rise, PS5 sahipleri için DualSense entegrasyonu ve mevcut nesil konsollar için sürükleyici uzamsal ses gibi gelişmiş grafikler ve özelliklerle birlikte 20 Ocak 2023’te hem PlayStation hem de Xbox konsollarında piyasaya sürülecek. Ancak oyun, konsollarda piyasaya sürüldüğünde çapraz oyunu desteklemiyor.

2022’deki Güncellemeler ve Genişletmeler

2022’de Monster Hunter Rise, Haziran’da Sunbreak genişletmesini yayınladı ve ardından Ağustos, Eylül ve Kasım’da üç ücretsiz oyun güncellemesi geldi. Bu güncellemeler, yeni etkinlikler, kademeli silahlar, genişletilmiş bir takipçi sistemi ve Chaotic Gore Magala gibi güçlendirilmiş canavarlar ekledi.

- Reklam -

2023 Önizlemesi

Oyunun geliştiricisi Capcom tarafından geçtiğimiz günlerde 2022’de yaşananları özetleyen ve 2023’te neler olacağına dair bir ön izleme veren bir fragman yayınlandı. Fragmana göre oyun için bir sonraki ücretsiz güncelleme Şubat 2023’te yayınlanacak ve beraberinde gelecek önceki Monster Hunter oyunlarından bir Elder Dragon‘u ve en az bir tane daha güçlendirilmiş canavarı destekleyin.

Konsollarda Sürüm

Monster Hunter Rise, 20 Ocak 2023’te hem PlayStation hem de Xbox konsollarında piyasaya sürülecek. Oyun, 60 FPS’de 4K çözünürlük sunan kalite modu ve mevcut için geliştirilmiş grafiklerle 1080p çözünürlük sunan performans modu olmak üzere iki modda sunulacak. Xbox Series X ve PS5 kullanıcıları, oyunu 120 FPS’de oynama seçeneğine sahip olacak. DualSense entegrasyonu, PS5 sahipleri için dahil edilecek ve sürükleyici uzamsal ses, mevcut nesil konsollar için mevcut olacak. Monster Hunter Rise, konsol sürümüyle aynı gün Xbox Game Pass’te de yayınlanacak.

Oyun, Monster Hunter deneyiminin sinir bozucu yönlerinin erişilebilirliği ve modernizasyonunun yanı sıra Wirebugs ve Switch Skills gibi yeni özellikleriyle övgü aldı. Ayrıca yeni haritalar, canavarlar, mekanikler ve daha fazlasını ekleyen Sunbreak genişletmesiyle genişletildi.

Tokyo Game Show 2023’te Yeni Monster Hunter Oyununun Duyurulması Olasılığı

Dizi yapımcısı Ryozo Tsujimoto geçtiğimiz günlerde kış ve ilkbaharda yayınlanan ücretsiz güncellemeler de dahil olmak üzere önümüzdeki yıl Monster Hunter Rise’dan neler beklenebileceği hakkında yorum yaptı. Tsujimoto ayrıca, Tokyo Game Show’un Eylül 2023’te yapılacak bir sonraki sürümünün sabırsızlıkla beklenecek bir şey olduğundan, oyunun geliştiricisi Capcom‘un serinin bir sonraki adımını şu anda duyurma ihtimalinin yüksek olduğundan bahsetti. Etkinlik. Bunun nedeni muhtemelen Sunbreak genişletme desteğinin o zamana kadar bitmesi bekleniyor.

Monster Hunter Rise ve Sunbreak Genişletme İncelemeleri

Monster Hunter Rise, serideki en iyi girişlerden biri ve seriye yeni başlayanlar için erişilebilir bir seçenek olarak övüldü. Wirebugs ve Switch Skills’in eklenmesi gibi formüldeki iyileştirmelerinin yanı sıra oyunun sinir bozucu yönlerinin modernizasyonu nedeniyle övgü aldı. Sunbreak genişlemesi, yeni haritaları, canavarları, mekaniği ve genel kalitesiyle de övgü aldı ve bu da onu temel oyunun hayranları için değerli bir satın alma haline getirdi. Monster Hunter Rise, Nintendo Switch ve PC’de oldukça başarılı bir oyun olduğunu kanıtladı ve 20 Ocak 2023’te PlayStation ve Xbox konsollarında piyasaya sürüldüğünde de aynı derecede başarılı olması bekleniyor. Seri yapımcısı Ryozo Tsujimoto, bunun olabileceğini ima etti. o yılın Eylül ayında yapılacak olan Tokyo Game Show 2023’te yeni bir Monster Hunter oyununun duyurusu olacak. Hem Monster Hunter Rise hem de Sunbreak genişletmesi, formül ve genel kalitedeki iyileştirmeleri için övgü aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

En Çok Okunanlar