Mobil Oyunların Kralı Subway Surfers

Subway Surfers, mobil cihazlar için öne sürülen bir koşu oyunudur. Oyunun amacı, oyuncuların bir tren istasyonunda kaçmasını ve engelleri geçerek puan almasını sağlar. Subway Surfers 2012 senesinde Kiloo ve SYBO Games şirketleri tarafından geliştirildi. Ve o zamandan beri milyonlarca indirme alarak insanları oyunda tutmayı başardı. 2017 yılında, dünya üzerinde 1 milyar aktif oyuncuya sahip olduğunu duyurdu.

Oyun çocukların ilgisini çekse de bir o kadarda yetişkinlerin ilgisini de çekmeyi başardı. Subway Surfers Android ve İOS cihazlarda ücretsiz olarak yüklenebilir. Oyunda yer alan karakterlerin birçoğu bazı ülkelerde popüler olan şarkıcılar tarafından hazırlanmıştır.

Bazı oyunseverler oyunun karakterlerini ve öğelerini gerçek hayatta koleksiyon yaparak topluyor. Oyunun geliştiricileri, Subway Surfers’in ilerdeki sürümlerinin, daha çok özellik ve karakter içereceğini belirtiyorlar.

Subway Surfers Tarihi

Oyun ilk kez tek bir karakter ve tek bir şehirde oynanabilirdi. Fakat SYBO ve Kiloo Games, oyunun başarısı üzerine, yeni özellikler, karakterler ve şehirler eklemeye devam etti.

- Reklam -

İlk güncelleme de, oyuna Paris şehrini ekledi ve oyunculara yeni bir karakter olan “Fransız Kızı’nı” tanıtmayı hedefledi. Bu güncellemede, oyunun popülerliğinin yükselmesine yardımcı oldu ve Subway Surfers, mobil oyun sektöründe hızla gelişmeye başladı. Bir diğer güncellemede ise, Tokyo, Londra ve Newyork  ve diğer şehirler gibi dünya üzerinde farklı şehirleri tanıtmaya olanak sağladı. Bu şehirlere tanıtıldıktan sonra Subway Surfes oynayanların sayısı hızla artmaya başladı. Hayranlarına güzel bir oyun fırsatı sunmayı başardı.

Subway Surfers Graffiti Sanatı

Subway Surfers

Subway Surfers graffiti sanatı baz alarak geliştirilmiş bir koşma oyunudur. Karakterler tren yerlerinde koşarken duvarlara graffiti çiziyor ve engelleri aşmak için farklı hareketler yapıyor. Özellikle duvarlara çizilen graffitiler oyunun doğasına apayrı bir katkı sağlamaktadır.

Subway Surfers çoğunlukla yasal olmayan graffiti ve sokak sanatı konularına değinmektedir. Fakat oyunun asıl işlevi eğlence olduğundan, bu öğeler sadece birer görsel unsur olarak kullanılmaktadır.

Karakterlerin giydiği kıyafetler ve graffiti çizimleri, tanınmış kültürdeki sokak modasından ve grafiti sanatından feyz alınarak tasarlanmaktadır. Ayrıca düzenli olarak yeni karakterler ve özel kostümler eklenmektedir.

Böylece Graffiti sanatının çok büyük kitleler tarafından keşfedilmesine ve takdir görmesine olanak sağlamıştır. Graffiti ve sokak sanatının genç kuşaklar arasında daha fazla popüler hale gelmesine sebep olmuştur.

Subway Surfers Müzikler

Subway Surfers, enerjik ve hareketli tanınmış müzikler kullanarak oyunun devamlı oynanmasını sağlamayı başarmaktadır. Oyunda müzik kullanmalarının asıl amacı koşarken heyecan ve aksiyon verici bir oyun olmasını sağlamaktır. Oyunun bazı popüler şarkıları arasında şunlar yer alır:

  • “Crazy”-Aerosmith
  • “Heartbeat”-Tahiti 80
  • “Speed Of Sound”-Coldplay
  • “Power Ups”-Jingle
  • “Stereo Love”-Edward Maya ft. Vika Jigulina
  • “Party Non Stop”-Pirupa
  • “Break Free”-Ariana Grande ft Zedd

Subway Surfers düzenli bir şekilde müziklerini güncellemekte ve oyuna yeni şarkılar eklemektedir. Bu sebeple, oyunda kullanılan müzikler her zaman güncel ve tanınan şarkılar olarak kalmaktadır.

Subway Surfers Tren İstasyonu

Subway Surfers isimli mobil oyunda oyuncular tren istasyonlarından koşarak kaçmaya çalışırlar. Tren istasyonlarından birinde koşarak, engelleri geçerek ve altınları alarak puan kazanırlar. Farklı levellerinde yer alan farklı zorluk seviyelerine sahiptirler. Tren istasyonlarındaki görünümler genelde değişebilir ve farklı konulara sahip olabilir. Örneğin, New York Londra ve Paris gibi şehirlerin temaları ele alınabilir.

Subway Surfers Zorluk Seviyeleri

Subway Surfers zorluk seviyeleri,oyuncuların levellerine ve becerilerine uygun şekilde ayarlanır. Oyuncular, ilerledikçe daha fazla zorlu seviyelerine ulaşırlar. Oyunun ilk başlangıcında, oyunculara kolay seviyeler gelir. Çünkü oyuncu oyun mekaniğiyle  tanışması ve oyunu öğrenmesi için avantaj verilir.

Zorluk seviyeleri, tren istasyonlarının tasarımı, engellerin ne kadar olduğu, altınların yerleri gibi unsurlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Daha fazla zorlu seviyelere ulaştıkça, yeni engellerle karşılaşacaklar ve daha hızlı bir şekilde hareket etmeleri gerekecektir.

- Reklam -

Bu oyunda zorluk seviyeleri, kişilerin el becerilerine özgü bir şekilde ayarlanır. Daha yüksek puanlar ve seviyeler için, daha zorlu seviyelerde ustalaşmak zorunda kalırlar.

Subway Surfers Puanlama Sistemi

Subway Surfers oyuncuların ilerlemelerini kaydetmek için bir puanlama düzeneği kullanır:Puanlama sistemi şu şekilde işler:

Skor:Oyuncu, koşarken güçlendirici, altın gibi öğeleri toplayarak skor kazanır. Her unsurun belirli bir skor değeri vardır ve oyuncu ne kadar çok unsur toplarsa o kadar yüksek skoru olur.

Mesafe:Trenlerden kaçarken, ve engelleri aşarken ilerlediği mesafe de puanlama düzeneğinde önemli bir rolü vardır.

Power-up’lar:Koşarken aldıkları power up’larla ilerlemelerini daha hızlı hale getirebilirler.

Karakter özellikleri:Seçebilecekleri çok fazla karakter var. Her karakterin kendine has bir özelliği bulunur. Bu özellikleri doğru kullanarak oyuncuların daha fazla puan kazanmalarına yardımcı olabilirler.

Yarışmalar:Oyuncular farklı kişilerle yarışabileceği üzere çevrimiçi yarışmalarda düzenler. Yarışmalarda en fazla yüksek skorlar elde etmeyi başaran oyuncular ödülleri almaya hak kazanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

En Çok Okunanlar