Minecraft Zırh Setleri ve Nasıl Elde Edilir

İşte Minecraft'ta ayarlanan her zırh, onları harika yapan şey ve nasıl üretileceği veya bulunacağı.

Minecraft Zırh Setleri ve Nasıl Elde Edilir. Oyununda herhangi bir şeye hazırlanmanın en iyi yolu iyi bir savunmaya sahip olmaktır. Buna güvenli bir üs, yeterince yüksek kaliteli yiyecek , güvenilir bir silah ve biraz güçlü zırh dahildir. Minecraft’ta zırh, sağlık çubuğunun üzerinde beyaz zırh sembolleri şeklinde işaretlenmiştir; İdeal olarak, bu sayacın dolu olmasını istersiniz.

Minecraft’ta yedi farklı zırh türü vardır, bunların altısı settir ve altısı işçilikle elde edilebilir. Çoğu, oyundaki çeşitli yapıları ve zindanları keşfederken de bulunabilir. Bunları nasıl yapacağınız ve alternatif olarak nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Minecraft Zırh Setleri Üretim İpucu

Genel Zirh Seti Uretim Ipucu
Minecraft Zırh Setleri Üretim İpucu

Minecraft’taki temel zırh setleri dört parça ile tamamlanır: kask, göğüs plakası, tozluk ve botlar . Her parça, üretim ızgarasında aynı şekilde işlenir. Yukarıda, elmaslarla temsil edilen her bir zırh parçası için şeklin bir çizimi var. Her bir zırh parçasını işlerken bu şekilleri takip edin.

Eksik bir zırh seti, üretilemeyen bir zırh seti ve farklı şekilde elde edilen Netherite zırh seti gibi bu kuralın bazı istisnaları vardır.

- Reklam -

Deri Zırh Seti

Deri Zirh Seti
Minecraft Zırh Setleri – Deri Zırh Seti

Deri Zırh Seti Üretimi

Deri zırh, oyundaki tüm zırh türleri arasında en düşük zırh derecesine sahiptir, ancak yapımı en ucuz olanıdır. İlk başlarda, deri zırh, küçük bir koruma sağlamak için harikadır. İneklerin yanında doğarsanız, onları birkaç parça deri için öldürebilirsiniz. Deri zırhın avantajı da Minecraft‘ta her renge boyanabilmesidir . Seçtiğiniz boya ile zanaat ızgarasına bir parça deri zırh yerleştirin.

Deri Zırh Seti Bulmak

Deri Zirh Seti Bulmak
Minecraft Zırh Setleri – Deri Zırh Seti Bulmak

Deri zırh, Minecraft’ta da yaygın bir ganimettir. Bir sihir düzeni oluşturmak için derinizi saklamak istiyorsanız, deri zırh için gemi enkazlarını ve okyanus kalıntılarını temizlemek tamamen uygundur . Bu iki konum, genellikle bazılarını bulmak için en iyi yerlerdir.

Zincir Zırhı Seti

Zincir Zirh Zirh Seti
Minecraft Zırh Setleri – Zincir Zırhı Seti

Zincir Zırhı Seti Bulma

Chainmail zırhı benzersizdir çünkü Minecraft’ta yapılamaz. Zırh derecesi açısından, etkinlik açısından altın ve demir zırh arasında yer alır. Chainmail, düşman çetelerden nispeten nadir bir damladır. Zırhı taşıyan bir mafya görürseniz, yere demir zırh atarak zincir zırhı çıkarmalarını sağlayabilirsiniz.

Demir Zırh Seti

Demir Zirh Seti
Minecraft Zırh Setleri – Demir Zırh Seti

Bir Demir Zırh Seti Hazırlamak

Demir zırh, Minecraft’ta geçen harika, temel bir zırhtır. Elmasları bulmadan hemen önce oyunun ortasına sahip olmak genellikle en yaygın settir. Yeterli koruma sağlar ve her bir parçanın demir külçelerle yapılması gerektiğinden yapımı çok pahalı değildir. Demirin kendisi mağaralarda oldukça sık bulunur. 1.17 güncellemesinde , en iyi 63. ve 1. seviyeler arasında bulunur. 1.18 güncellemesi ile cevher üretiminin biraz farklı olacağını unutmayın.

Demir Zırh Seti Bulmak

Demir Zirh Seti Bulmak
Demir Zırh Seti Bulmak

Ganimetlerde demir zırh da bulunabilir. Bazılarını bulmak için en iyi noktalardan biri, bir köyün demirci evinin içidir ; burada özel bir sandık, birkaç parça demir zırh ve demir alet üretme şansına sahiptir. Kaleler ve Uç Şehirler de ara sıra demir zırh parçalarına sahip olabilir.

Altın Zırh Seti

Altin Zirh Seti
Altın Zırh Seti

Altın Zırh Seti Üretmek

Altın zırh, demir zırhtan daha kötü olsa da, oyunda onu üretmeye veya bulmaya değer kılan başka yardımcı araçlara sahiptir. Altın zırhın dayanıklılığı zayıftır, yani diğer zırh türlerine kıyasla çabuk yıpranır. Ayrıca, demir zırhtan daha az hasar depolar. Bunu yapmak için, her parçanın tamamlanması için altın külçeler gerekir. Avantajı, Nether’de en az bir parça altın zırh giyen Piglins’in size göründüğü anda saldırmaması.

Altın Zırh Seti Bulmak

Altin Zirh Seti Bulmak
Altın Zırh Seti Bulmak

Altın zırh setleri, Ruined Portal yapı sandıklarında, Nether kalelerinde, gemi enkazlarında ve okyanus harabelerinde ve Nether’deki Bastion Remnant’larda yaygın bir ganimet türüdür. Ganimet içinde biraz bulmak çok kolaydır, bu yüzden onu bulmak, yapmaktan daha iyidir.

Kaplumbağa Kabuğu Kask

Kaplumbaga Kabugu Kask
Kaplumbağa Kabuğu Kask

Kaplumbağa Kabuğu Miğferi Yapmak

Ne yazık ki tam bir kaplumbağa zırhı seti yok. Ancak Minecraft’ta özel özelliklere sahip tek bir kaplumbağa kabuğu kaskı vardır. Giyildiğinde, 10 saniye ekstra su altı nefesi kazanırsınız. Miğfer, Kaplumbağa Sahibinin İksiri adı verilen nadir bir iksir yapmak için de kullanılabilir. Kaplumbağa kabuğundan kask yapmak için iki kaplumbağa yetiştirmeniz , bir bebeğin yumurtadan çıkmasını ve o bebeğin bir kabuk düşürmesini beklemeniz gerekir. Kaplumbağa kabuğu kask için beş işaret gereklidir.

Elmas Zırh Seti

Elmas Zirh Seti
Elmas Zırh Seti

Bir Elmas Zırh Seti Üretmek

En uzun süre elmas zırh, zırh setlerinin kralıydı. Elmaslar, Minecraft’ın üst dünyasında bulunan en nadir ve en dayanıklı kaynaklar arasındadır. Nether’e girmeden önce oyundaki en iyi zırh setini yapmak için her parçanın elmaslardan yapılması gerekiyor. Elmaslar – Minecraft’ın 1.17 versiyonunda – Y=16 seviyesinin altında bulmak kolaydır . Yine de 1.18 güncellemesinin cevher pozisyonlarını değiştireceğini unutmayın.

Elmas Zırh Seti Bulmak

Elmas Zirh Seti Bulmak
Elmas Zırh Seti Bulmak

Son derece nadir olmasına rağmen ganimetlerde elmas zırh parçaları bulmak mümkündür. Bastion Remnants, End Cities ve Woodland Mansions, ganimet sandıklarında elmas zırh seti parçalarının bulunabileceği en önemli konumlardır ve End Cities en yüksek şansa sahiptir. End Cities ayrıca büyülü elmas zırh parçalarına sahip olma eğiliminde olacaktır .

- Reklam -

Netherite Zırh Seti

Netherite Zirh Seti
Netherite Zırh Seti

Bir Netherite Zırh Seti Üretmek

Elmas artık üstün değil. 1.16’dan beri Netherite zırhı Minecraft’taki en iyi zırh türüdür . Bunu yapmak için, yükseltmek istediğiniz bir elmas zırh parçanız olması gerekir. Her bir elmas zırh parçasının bir Netherite zırh parçasına dönüştürülmesi için bir Netherite külçesine ihtiyacı vardır. Bu, Smithing Table’da ilk kareye bir Netherite Külçesi ve ikinci kareye yükseltmek istediğiniz elmas zırh parçasını koyarak yapılabilir.

Bir Netherite Zirh Seti Uretmek
Bir Netherite Zırh Seti Üretmek

İşin püf noktası, Netherite zırhınızı onarmak için, yapımı çok pahalı olan daha fazla Netherite külçesine ihtiyacınız olacak. Y=15’te Nether’de en iyi şekilde çıkarılabilen kadim yıkıntıları bulmanız gerekecek. Enkazları eriterek Netherite Hurdalarına dönüştürün ve onları altın külçelerle birleştirerek bir Netherite Külçesi yapın. Netherite Hurdaları bazen Tabya Kalıntılarında da bulunabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

En Çok Okunanlar