Yazılımİşletim Sistemleri

Microsoft, Windows 10’un Dosya Gezgini simgelerini değiştiriyor

En son Windows 10 Insider Önizleme yapısı, platform için yeniden tasarlanan klasörlerin en son grubunu içerir. Microsoft, ofis paketi için 2019’da buluta taşınmasını yansıtan yeni simgeler yayınladı ve o zamandan beri Windows 10’un temel uygulamaları (takvim ve posta gibi) için güncellenmiş simgeler yayınlıyor. En son simge paketi, Masaüstü, belgeler, indirmeler ve resimler gibi üst düzey kullanıcı klasörleri de dahil olmak üzere dosya Gezgini’nde bulacağınız klasörlerin görünümünü değiştirir.

Microsoft, Windows 10‘da daha fazla tutarlılık için klasörlerin yönünü değiştirdi. Bu arada, yeni tasarımlar onları bir bakışta ayırt etmeyi kolaylaştırmak için tasarlandı — aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla sarı klasör yok. Teknoloji devi ayrıca Geri Dönüşüm Kutusu’nu ve yerel Disk simgelerini de güncelledi, böylece yan tarafa değil ön tarafa bakıyorlar. Microsoft, daha uyumlu bir görünüm için zaman içinde yeni Windows 10 simgelerini kullanıma sunmaya devam edeceğini söylüyor.

Şirket ayrıca en son Önizleme yapısıyla birkaç değişiklik yaptı. Başlat’ta Windows Yönetimsel Araçlar klasörünü Windows Araçları’na yeniden adlandırdı ve dosyaları yeniden adlandırırken yeni kısayollar için destek ekledi: CTRL + Sol / Sağ Ok İmleci dosya adındaki kelimeler arasında hareket ettirirken, CTRL + Delete ve CTRL + Backspace aynı anda kelimeleri silebilir. Ayrıca, hatalar ve bilinen sorunlar için düzeltmelerin uzun bir listesi ile birlikte gelen yeni Önizleme yapısı, artık Dev kanalındaki Windows İçerdekiler tarafından kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu