HaberlerKonsol Oyunları

Microsoft Türkiye Xbox Game Pass oyunlarını duyurdu: İşte oyunlar

Geçtiğimiz saatlerde Microsoft Türkiye Xbox Game Pass içerisinde eklenen oyunları Twitter üzerinden paylaştı. Paylaşılmış olan listedeki isimlerden biri olan Elite Danger tepkileri üzerine çekmeyi başardı. Oyunun tepkileri üzerine çekmesinin ana sebebi ise eklenmiş olan bu oyunun Türkiye içerisinde oynanamıyor olması. Adı geçen bu oyun Microsoft Store aramalarında çıkmıyor. Oyun sayfasına erişim sağlamayı başarsanız bile sayfa içerisinde “Elite Dangerous Standard Edition şu anda kullanılamıyor” yazısı ile karşılaşıyorsunuz. Yapılmış olan bu hata birçok kişiyi kızdırmayı başardı hatta Halil Mollaoğlu adlı bir Twitter kullanıcısı tarafından aşağıdaki şekilde eleştirildi;

“Türkiye Xbox olarak harika bir iş çıkardınız, bravo! Bölge kısıtlaması olan Elite Dangerous’ı da duyurdunuz. Stajyere mi devrettiniz Twiter hesabını?”

İşte bu şekilde eleştiriye bile maruz kalan bu teknoloji şirketinin böyle bir hata yapması oldukça üzücü. Paylaşılmış olan diğer oyunları incelediğimizde ise karşımıza aşağıdaki liste çıkıyor. 

  • Elite Dangerous 
  • Dirt 5
  • Superhot: Mind Control Delete 
  • Cricket 19

Bunun gibi haberleri sayfamız üzerinden okumaya devam edebilir aşağıdaki yorumlar kısmından öneri ve görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu