Geliştirici 4A Games‘in çıkartmış olduğu Metro Exodus‘un yepyeni sürümü olan Enhanced Edition biz oyunculara duyuruldu. 4A Games Şuan için bu sürümü PC kullanıcıları için duyurmuş olup Playstation ve Xbox tarafında ise geliştirmelerin devam ettiğini söyledi.

Bu sürümde yeni geliştirmeler ve optimizasyonlar yapıldı. Bilgisayarda ara ara FPS düşmesi, çeşitli teknik ve hikayenin ilerleyişini kesintiye uğratan oyun için hatalar ele alındı. Tüm bunlardan yola çıkarak daha iyi bir oyun deneyimi için bu sürüm oyuncular tarafından sıcak karşılandı.

Oyun Özeti

Oyun bilindiği gibi daha önceki serilerin devamı niteliğinde olup artık maceranın ve aksiyonun son aşamasına gelinmiştir. Burada bazen çeşitli mutasyonlu yaratıklarla birlikte mücadeleye girecek bazen de hayatta kalan yoldaşlardan yardım isteyeceksiniz. Bu dünyada tek yapmanız gereken şey hayatta kalmaktır. Soğuğu ve atmosferi iliklerinize kadar hissedecek ve hayatta kalma iç güdüsünü her zaman zinde tutacaktır.

Geliştirmeler

Bu geliştirmelerden bazıları görsel anlamda iyileştirmeler içermektedir. Bunlardan bahsedecek olursak; NVDİA ve AMD markalı ekran kartları içerisindeki özellik olan ray tracing’in tüm özelliklerini içerecek, NVDİA model ekran kartları ayrıca DLSS 2.0 desteğiyle birlikte gelmiş olacaktır.

Mevcut oyunu satın aldık, bu sürüme ulaşmak için tekrardan ücret ödeyecek miyiz?

Hali hazırda oyunu satın almış olanlar bu sürüme ulaşmak için tekrardan bir ücret ödemiyor. Bu sürüme ücretsiz olarak ulaşmış oluyorlar. Fakat yeni satın alacak olanlar artık Enhanced Edition sürümüyle birlikte almış olacaklardır ve mevcut tüm geliştirmelerle birlikte oyunu oynayacak olacaklardır.

Oyunun şuanda standart sürümü steam üzerinde 99,60 TL‘den satıştadır. Buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz