Mart ayının en çok satan oyunlar listemizde Call of Duty: Black Ops Cold War, bu ay NPD listelerinin lider konumuna ulaştı. Ayrıca Switch de bir kez daha en çok satan konsol oldu. NPD Mart 2021 raporu yayınlandı ve birinci çeyrek harcama yıl boyunca yıllık yüzde 30’a kadar ulaştı. Mart 2020 yılında bu rakam %18 kadardır ve bu da 5,6 milyar dolar Mart kaydına ulaşan toplam sanayi harcamalarına tekabül eder.

Donanım dolar satışları, bir önceki yıla göre %47 arttı ve Mart 2008’de gerçekleşen 552 milyon $ ‘lık bir önceki yüksek seviyeye kıyasla 680 milyon $’ lık Mart rekorunu kırdı. Yılbaşından bugüne donanım harcamaları% 81 artışla 1,4 milyar dolar oldu. Bir kez daha, Nintendo Switch Mart ayında hem birim hem de dolar bazında en çok satan donanım oldu. İlk çeyrekte Switch birim satış lideri olurken, donanım dolar satışlarında PlayStation 5 birinci sırada yer aldı.

İkincisi, piyasada beş ay ile ABD tarihinde hem birim hem de dolar satışlarında en hızlı satan konsoldur.

Call of Duty: Black Ops Cold War Mart ayında üst lider koltuğuna oturdu. Oyun aynı zamanda hem ilk çeyreğin hem de Mart’ta sona eren 12 aylık dönemin en çok satan oyunu oldu.

Monster Hunter: Rise, ayın en çok satan ikinci oyunu ve aynı zamanda Switch’in en çok satan oyunu oldu. Oyunun ömür boyu dolar satışları, tüm Monster Hunter franchise sürümlerinin en yüksek ikinci sırasına, Monster Hunter: World’ün ardından geldi.

Outriders, İlk 20 listesinde üçüncü sırada yer aldı ve hem PlayStation hem de Xbox’ta en çok satan üçüncü oyun oldu. Şubat ayının bir numaralı oyunu Super Mario 3D World + Bowser’s Fury dördüncü oldu ve onu Spider-Man: Miles Morales, Mario Kart 8, Assassin’s Creed Valhalla, Animal Crossing: New Horizons, Suoer Mario 3D all-Stars ve Minecraft izledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz