Mobil Teknoloji

iPhone 13 sahiplerini rezil edecek! Çağ dışı teknoloji ile geliyor!

Apple, teknolojiye geçmişte her ne kadar yön verdiyse şu sıralar bir o kadar geri kalmış durumda. Android‘in 3 yıl önce geçtiği 90 Hz ve üzeri ekran tazeleme hızına bir türlü iPhone modellerinde geçiş yapamayan Apple, bu yılda da kullanıcılarını üzecek. Aktarılan bilgilere göre LG ve Samsung, iPhone 13 ve iPhone 13 Pro serisi için ekran üretmeye başlamış.

iPhone 13 60 Hz ekran ile geliyor!

Ancak LG ve Samsung, iPhone 13 Pro için 120 Hz ve iPhone 13 için 60 Hz panel üretiyor. Evet yanlış okumadınız. 10.000 TL ve üzerinde verdiğiniz iPhone 13 serisi yine çağdışı teknoloji olan 60 Hz tazeleme ile gelecek. Sadece iPhone 13 Pro ve Pro Max serisinde 120 Hz ProMotion ekran bulunacak. Ancak bu modelleri ülkemizde yükselen çıkan kurlardan dolayı 16.000 TL ve üzerinde satılmasını bekliyoruz.
Apple A15 yonga setinden beslenecek olan iPhone 13 serisi çentik konusunda büyük bir değişikliğe gidecek. Yeni modellerde çentik daha küçük olacak. Kamera tarafında ise ana ve mini modelde ikili kamera kurulumu Pro ve Pro Max’te ise üçlü kamera kurulumuna yer verilecek. Pro modellerde ayrıca daha gelişmiş özelliklere sahip LiDAR tarayıcı da bulunacak.
iPhone 13
Bir aksilik olmazsa Eylül ayında tanıtılıp aynı ayın sonunda satışa sunulacak olan iPhone 13 serisi bakalım bu sefer bekleneni verecek mi? Umarız 60 Hz’den vazgeçilir ve ana modellerde de en azından 90 Hz’lik ekran kullanılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu