Konsol Oyunları

Horizon Forbidden West’in Oynanış Görüntüsü Yayınlandı

2017 yılında Sony’nin PlayStation 4 oyun konsoluna özel olarak piyasaya sürülen aksiyon rol yapma oyunu Horizon Zero Dawn, kısa müddette oyunculardan büyük ilgi görmüş ve başarısı sadece PlayStation ile hudutlu kalmamıştı. Oyunseverlerin gönlünü kazanmayı başaran üretim, birinci etapta PS Özel oyunu olarak piyasaya sürülse de yakaladığı muvaffakiyet sayesinde daha sonradan PC için de yayınlanmıştı.

Oyunun PC platformunda da büyük muvaffakiyet yakalamasının akabinde gözler, serideki ikinci oyuna çevrildi. Bahis hakkında şimdiye dek pek fazla ayrıntı paylaşmayan Sony, bugün gece düzenlenen State of Play etkinliğinde yeni oyundan oldukça uzun sayılabilecek bir oynanış görüntüsü paylaştı.

Yaklaşık 15 dakikalık oynanış görüntüsünde baş kahramanımız Aloy ile kıyamet sonrası bir dünyada seyahate çıkıyor ve oyuna kısa bir birinci bakış atıyoruz. Görüntüde oyunun dövüş mekaniklerinden, su altı sahnelerine kadar birçok farklı ayrıntı yer alıyor. Elbette, grafiklerin hayli üst bir düzeyde olduğunu ve PlayStation 5’in hakkını vereceğini de belirtmek gerekiyor.

Horizon Zero Dawn’ın devamı niteliğindeki Horizon Forbidden West’in bu yıl Sony’nin en büyük oyunlarından biri olması bekleniyor. Oyun, her ne kadar üst seviye grafikleri ve oynanış mekanikleriyle PlayStation 5 için ülkü olsa da tıpkı vakitte PlayStation 4 için de çıkış yapacak. Lakin PS4’ün performans manasında nasıl bir tecrübe sunacağını söylemek şimdilik hayli güç.

Horizon Forbidden West’le ilgili bilinenler şimdilik bu kadarla hudutlu. Geliştirici firma Guerilla Games, geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklamada oyunun 2021 yılı içerisinde piyasaya sürüleceğini söylemişti. Bu geceki etkinlikteyse net bir çıkış tarihi verilmemekle birlikte çok yakında yeni güncellemelerin paylaşılacağı söylendi.

Karşınızda Horizon Forbidden West:
 
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu