Konsol Oyunları

Horizon Forbidden West’in 2022’ye ertelendiği bildirildi

Horizon Forbidden West henüz PC için duyurulmuyor, ancak eninde sonunda gerçekleşeceğinden eminiz. Sony, Death Stranding, Days Gone ve Forbidden West’in selefi Horizon Zero Dawn da dahil olmak üzere birinci taraf oyunları yolumuza çıkarma taahhüdünü gizlemedi. Ünlü PlayStation’a özel Uncharted bile görünüşe göre bir noktada PC’ye yöneliyor. Bu nedenle, Forbidden West’in PlayStation sürümünün 2022’nin başına ertelendiği ve kaçınılmaz olarak PC’nin gelişini daha da ileriye ittiğini belirtmek gerekir.

Gecikme söylentisi ilk olarak bu haftanın başlarında Jeff Grubb’un Dev Bomba programı sırasında (GamesRadar aracılığıyla) Sony’nin oyunu gelecek yıla kadar “ertelemeye eğilimli” olduğunu söylemesiyle ortaya çıktı, ancak bunu anladığı için konu gerçekten çözülmemişti. Ancak bugün yayınlanan bir Bloomberg haberine göre, karar şimdi verildi ve Horizon Forbidden West gerçekten ertelendi.

Horizon Forbidden West’de 2022 Yılına Ertelenen Oyunlar Arasına Girebilir

Gecikme, pc oyunları için zaten bir canavar yılına dönüşen 2022’yi daha da büyük hale getirme potansiyeline sahip. Starfield, Stalker 2, Elden Ring ve Baldur’s Gate 3 gibi yeni oyunlarla sadece planlanan sürümlere dayanan unutulmaz bir oyun olarak ayarlanmıştı, ancak bir dizi gecikme onu daha da heyecanlandırmıştır: Ghostwire: Tokyo, Rainbow Six Extraction, Gotham Knights, Hogwart’s Legacy, Sifu, Yüzüklerin Efendisi: Gollum, Kerbal Uzay Programı 2 , Stray ve daha fazlası 2021’in dışına itildi.

Gecikme bu noktada resmi olarak doğrulanmadı ve (veya ne zaman) olsa bile, 2022’de PC’de Horizon Forbidden West’i göreceğimiz anlamına gelmez: Orijinal PS4 sürümünden üç yıl sonra PC’de başlatılan Horizon Zero Dawn’da olduğu gibi, Forbidden West yıllar sonra olabilir. Haziran ayında, PlayStation Studios patronu Hermen Hulst, PC’ye olan ilgiye rağmen Sony’nin kendi konsollarına öncelik vermeye devam edeceğini söyledi: “PC’de oyun yayınlamak, harika konsol oyunlarının heyecan verici bir dizilişini oluşturma pahasına asla gelmeyecek.”

Ancak Horizon Forbidden West, PlayStation 5’e özel bir oyun değil: Ps4’e de geliyor, bu da belki de iyimser bir şekilde, nispeten çok da uzak olmayan bir PC sürümünün de işe yaradığı anlamına gelebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu