Genel

Hackerlar FIFA 21’in Kaynak Kodlarını Ele Geçirdi

CDPR ve Capcom’un ardından Electronic Arts da hack saldırılarının kurbanı oldu. Geçtiğimiz hafta The Witcher 3 Next Gen ve Cyberpunk 2077 kaynak kodları torrent üzerinden paylaşılmıştı, benzer bir durum Electronic Arts’ın da başına gelebilir.

VICE’ın haberine göre EA’e saldıran hacker grubu FIFA 21’in kaynak kodlarına ek olarak Frostbite Engine kaynak kodlarını ve araçlarını da ele geçirmiş durumda. Ayrıca yine EA Frameworks ve SDK’larının da grubun elinde olduğu söyleniyor.

Hackerlar yaklaşık 780 GB büyüklüğüne veriye sahip olduklarını söylüyor ve bunları yeraltı forumlarında satmaya çalışıyorlar. Satış gerçekleşse de, gerçekleşmese de bu dosyaların yayılma olasılığı çok yüksek.

Electronic Arts hack saldırısını doğrulurken oyuncularla ilgili hiçbir bilginin sızmadığının da altını çizmiş.

Bir miktar kaynak kodu ve aracın çalındığı bir hacker saldırısına uğradık ancak hiçbir oyuncu verisine erişilemedi, yani oyuncuların mahremiyetinin risk altında olmadığını söyleyebiliriz. Bu olayın ardından güvenlik konusunda bazı iyileştirmelerde bulunduk ve bu sızıntının oyunlarımızı veya işimizi etkilemesini beklemiyoruz. Süregelen suç soruşturması için de yetkililerle ve uzmanlarla işbirliği halindeyiz” deniyor açıklamada.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu