Haberler

GTA V Online artık daha hızlı yükleniyor

GTA V uzun yıllardır birçok oyuncunun göz bebeği olmaya devam ediyor. Bunun yanında GTA V Online’da birçok oyuncu tarafından tercih edilemeye ve oynanmaya devam ediyor.  Her ne kadar GTA V Online tercih edilse de oyuncular oyunun yüklenme süresinden oldukça şikayetçi oluyor. GitHub üzerinden tostercx alı bir kullanıcı bu uzun yükleme sorununu çözecek bir optimizasyon kodunu paylaştı. Paylaşılmış olan bu kod sayesinde oyun %70’e kadar daha hızlı yüklenebilir duruma geldi. 

BU yükleme sorununun temel sebebini de sizlere şu şekilde açıklayabiliriz. Oyun yükleme sırasında tüm eşyaları yüklüyor ve bu sayede oldukça yavaşlıyor. Bu yavaşlama süresi 5-6 dakikalara bile ulaşabiliyor. Yayınlanmış olan bu optimizasyon kodu içerisinde 63.000 öğe bulunduran JSON dosyası olup ve bazı oyun kodlarını optimize ediyor. Bunun sayesinde de oyunun yüklenmesi 50 saniye gibi bir süreye kadar düşebiliyor. Normal koşullarda bu yükleme sırasında 1.984.531.500 adet eşyanın yüklendiğini de belirtmek isteriz. 

Yayınlanmış olan bu içerik hakkında daha detaylı bilgilere ve nasıl kurulum yapılacağı hakkındaki bilgilere buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bunun gibi haberleri sayfamız üzerinden okumaya devam edebilir, yorumlar kısmından yayınlanmış olan bu optimizasyon kodu hakkındaki görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu