Rehber

GTA 6 Hakkında Bilinmeyen Her Şey

GTA serisi tüm oyun severlerin bildiği gibi oyun dünyasının en seviler serilerinden birisi. Yapımcı şirket Rockstar Games’ in de en çok satış yapan oyunu. 2D bir oyundan başlayıp günümüze kadar süren bu maceranın yeni oyunu merakla bekleniyor. Yazımızda GTA 6 hakkında bilinmeyen her şey konusunu ele aldık.

GTA 6 Hakkında Bilinmeyen Her Şey

Oyunun Geçeceği Zaman

Oyun hakkındaki merak edilen en önemli unsurlardan birisi hikâyenin geçeceği zaman hakkında. Söylentiler hikâyenin 80’li 90’lı yıllarda geçeceğine dair olsa da bu zaman dilimi oyuncular açısından pek hoş karşılanmayacaktır. Serinin en son oyunu GTA 5′ te oyuncular son model arabalara, lüks yatlara, helikopterlere, uçaklara alıştıkları için GTA 6’nın modern zamanlarda geçeceğini söyleyebiliriz. Modern zamanlarda olması oyunun online tarafı için de pozitif bir etki yaratacaktır. Zaten çıkan son haberler de bu yönde.

Haritası

Bilindiği gibi GTA oyunları serinin birçok oyununda farklı şehirlerde geçti. GTA 6 haritası da oyuncular tarafından merak konusu. Son çıkan haberlere göre GTA 6 oyunu eski oyunlarından birinin de adını taşıdığı Vice City’de geçecek. Oyuncuların aşina olduğu bu şehir yeni oyunla birlikte orijinalliğini koruyacak. Tabi ki zamanın getirdiği imkanlardan faydalanarak. Çok daha gelişmiş grafiklerle. Oyunun haritası hakkındaki son gelişme ise oyunun çıkış tarihinden itibaren haritanın belirli zaman aralıklarla DLC’ler (ek paket) ile desteklenecek olması.

GTA 6 Hakkında Bilinmeyen Her Şey

GTA 6 Online

GTA 5 Online ile çıkış tarihinden seneler sonra bile hala oyuncuların beğenisini toplayan Rock Star, GTA 6’nın online kısmına da aynı önemi vermekte. Oyunun online kısmı için harita güncellemeleri ve şehirdeki mekân güncellemeleri şu an planlanan yeniliklerden sadece birkaçı.

Karakterler

GTA 5 ile seride ilk defa birden fazla karakter yönetme imkânı sağlayan Rock Star görünen o ki oyuncular tarafından pozitif geri dönüşler almış. GTA 6′ da da bir önceki oyunda olduğu gibi birden fazla karakter bulunuyor. Serinin her oyununda çarpıcı bir yenilik sunan oyun, oyuncuların karşısına ilk defa kadın bir karakterle çıkacak. Çıkan söylentiler doğru ise bu karakterin hack yapabildiği söyleniyor. Ancak hack işleminin oynayış mekaniği olarak gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor. Ayrıca karakterler ile oyunda bulunan kripto para borsasında yatırım yapılıp kazanılan paranın oyun içerisinde kullanılabileceği söyleniyor.

Çıkış Tarihi 

GTA 6 Hakkında Bilinmeyen Her Şey konusu hakkında en merak edilen şey oyunun çıkış tarihi. Oyunun serinin en büyüğü olması ve oyuncuların beklentisini karşılayacak kadar büyük bir proje olması maalesef oyunun çıkış tarihini negatif etkiliyor. Serinin son oyununu 2013 senesinde çıkaran Rock Star GTA 6 için çıkış tarihi olarak 2025 yılını uygun görüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu