HaberKonsol OyunlarıPc Oyunları

Grand Theft Auto 6 hala ‘geliştirme aşamasında’ ve 2025’e kadar çıkmayabilir

Bir sızıntı, Fortnite gibi 'gelişen' bir dünyaya sahip olacağını iddia ediyor.

Grand Theft Auto 6‘nın Bloomberg muhabiri Jason Schreier’in yakın zamanda bir sızıntı videosunu doğrulamasının ardından 2025 yılına kadar piyasaya sürülmeyeceği giderek daha fazla doğrulanıyor.

Battlefield ve Call of Duty sızıntısı Tom Henderson geçen hafta YouTube’a Grand Theft Auto 6 için çeşitli söylentileri ve tahminleri detaylandıran bir video yayınladı. Henderson, oyunun haritayla birlikte Vice City’yi de içeren modern bir ortamda geçeceğini iddia etti. Fortnite’ın düzenli makyajlarıyla aynı şekilde zamanla değişiyor. Videoda ayrıca GTA 6’nın bir hacker rolü üstlenecek bir kadın kahraman da dahil olmak üzere birden fazla oynanabilir karakterle devam edeceği söylendi.

Henderson ayrıca, tüm bu potansiyel söylentiler arasında GTA 6’nın çıkış tarihi için bir tahminde bulundu ve oyunun 2024 veya 2025’te çıkacağına inandığını söyledi. Oyunun bu kadar uzakta olmasının en büyük nedeni olarak Crunch kültürü gösterildi. Schreier’in 2018 Kotaku raporu, Red Dead Redemption 2’nin “ölüm yürüyüşü” olarak tanımlanan yoğun, gevrek ağır gelişimini ortaya çıkardı 2020’deki bir takip raporu, iyileştirmelerin yapıldığını gösterdi , ancak bir çalışana göre değişiklikler “yeni başlıyordu”.

Grand Theft Auto 6 ne zaman çıkacak?

Henderson bu çıkış tarihini sadece bir “tahmin” olarak çizerken, Jason Schreier, Henderson’ın sağladığı bilgileri doğrulayan bir tweet’e yanıt verdi. Schreier, “Neden herkesin GTA VI’nın 2023’te geleceğini söylediğimi düşündüğünü anlamıyorum” dedi. “Tom Henderson’ın oyun hakkında söylediği her şey duyduklarımla örtüşüyor.” Başka bir tweet , Henderson’ın videosuyla daha da sıralandı ve GTA 6’nın hala “geliştirme aşamasında” olduğunu ve “gelişen / genişleyen bir haritaya” sahip olacağını söyledi.

Schreier daha önce bir 2023 yayın penceresi tahmin etmişti, ancak bunların kendi tahminleri olduğuna ve “hala durmayan bir pandemiye girmeden önce” yapıldığına dikkat çekti . Ayrıca , iki Kotaku raporunun ardından Rockstar’ın çalışma kültürü hakkında yorum yaptı ve “Rockstar‘ın çalışma kültürünü geliştirmek için bilinçli ve kasıtlı bir çaba gösterdiğine” inandığını söyledi.

Hem Henderson hem de Schreier benzer bilgilere sahip gibi görünse de, söyleneti olarak değerlendirmeye değer. Dünyanın en büyük oyunu olduğunda, herhangi bir bilgi kırıntısı heyecan vericidir: ancak sızıntılar sızıntıdır ve bu ölçekteki yapımlar sürekli değişmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu