Haberler

Gotham Knights 2022’ye Ertelendi

Warner‘ın Batman serisinin bir sonraki oyunu olan Gotham Knights ertelendi. Ağustos 2020‘de duyurulduğunda, 2021’de piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Ancak Warner Bros bugünki kısa bir açıklamada oyunu 2022’ye ertelemeye karar verdiklerini açıkladı.

Warner Bros, “Oyunculara mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için oyuna daha fazla zaman tanımamız gerekiyor” diye tweet attı. “Gotham Knights’a gösterdiğiniz muazzam desteğiniz için harika hayranlarımıza teşekkür ederiz. Önümüzdeki aylarda oyunun daha fazlasını sergilemeyi dört gözle bekliyoruz.”

Ertelenme sebepleri resmi olarak belirtilmedi

Oyunun neden ertelendiğine dair hiçbir şey söylenmedi. Ancak Covid-19’un bir faktör olabileceğini tahmin etmek mantıksız olmaz. Temmuz 2020 GDC anketine yanıt veren geliştiricilerin üçte biri, projelerinin salgın nedeniyle ertelendiğini ve o zamandan beri durumun büyük ölçüde iyileşmediğini bildirdi.

Söz verilen “diğer” açıklamaya gelince, Gotham Şövalyeleri orjinal bir Batman serisidir. Bu yüzden Arkham evreninde geçmemesi gerekir. Fakat bu oyun Arkham atmosferiyle çok benzerlik gösteriyor. Hastaneye suçluları koyarak daha iyi bir toplum için çalışıyor gibi özellikler direkt olarak Arkham’dan esinlenilmiş., Bu oyunu farklı şirketler yapmaktadır ancak aynı firma tarafından yayınlanacaktır. Arkham Asylum, City ve Knight hepsi Rocksteady tarafından yapılmıştır. Hatta Arkham Knight kaldığı yerden devam ediyor gibi görünüyor. Bu da Batman’in ilerideki ölümü ile sona ermesi fikrini bizlere sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu