Genel

God of War Ragnarok’ta Atreus Oynanabilir Bir Karakter Olabilir

Seriyi bambaşka bir boyuta taşıyan 2018 çıkışlı God of War, bundan sonra gelecek oyunları için de beklentiyi çok yukarılara taşıdı. God of War Ragnarok da haliyle duyurulduğu günden itibaren en çok beklenen oyunlar listesinin zirvesine oynayan yapımlardan birisi olmuş durumda.

Duyurusundan itibaren elle tutulur bir paylaşım yapıldığını söylemek zor. Bu yıl içerisinde gelip gelmeyeceği ise tam bir muamma; her geçen gün bu ihtimalin azaldığını düşündürtüyor. Yine de resmi bir duyuru gelmeden son durumu bilemeyeceğiz.

God of War Podcast’in son bölümünde konuşan Sony Santa Monica’dan Samuel Matthews; serinin yeni oyunu hakkında yorumlarda bulunurken, geliştirici ekibin The Last of Us Part 2’den de ilham aldığını söylüyor. Atreus’un oynanabilir bir karakter olabileceğini, oyunda birden çok yönetilebilir karakter olması ve hikayede ilerlerken bunlar arasında geçiş yapılması konusunu değerlendirdiklerini belirtiyor Matthews. İşte bu birden çok yönetilebilir karakter konusunda TLOU 2 de önemli bir referans noktası olmuş.

Matthews, programda God of War serisinin farklı mitolojileri de ziyaret edebileceğini söylemiş. Hele şu Nors faslını bitirelim de sıra diğerlerine de gelir :)

God of War Ragnarok için çıkış tarihi halen belirsiz. Bu konuda yapılacak açıklamaları, yeni duyuru ve paylaşımları merakla bekliyoruz, çok yakından takipteyiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu