Konsol OyunlarıPc Oyunları

God of War: Ragnarok Ertelendi

İlk olarak 2021’de PlayStation 5 sürümü için duyurulan God of War: Ragnarok gelecek yıla ertelendi ve şimdi PS4’te de çıkış yapacak.

Twitter’daki haberi doğrulayan geliştirici Sony Santa Monica Studio, God of War: Ragnarok’un piyasaya sürülmesini ekibinin “güvenliğini ve refahını” korumak için 2022’ye geri itme kararı aldığını açıkladı.

Açıklamanın tamamında , “Geçen yıl bir sonraki God of War teaser’ının yayınlanmasından bu yana,” deniyor, “topluluğumuzun bize gösterdiği sevgi miktarı karşısında alçakgönüllü olduk. İnanılmaz derecede minnettarız, bu yüzden bu kadar çok insana hitap etmekten heyecan duyuyoruz” cümleleri yer alıyor.

Geliştirici, “Ekibimizin, yaratıcı ortaklarımızın ve ailelerimizin güvenliğini ve refahını korurken en kaliteli bir oyun sunmaya odaklanmaya devam ediyoruz. Bunu akılda tutarak, çıkış tarihini 2022’ye kaydırmaya karar verdik”.

God of War: Ragnarok’un çıkış tarihine ek olarak Sony, oyunun çapraz nesil bir oyun olacağını doğruladı. Tıpkı sabırsızlıkla beklenen PS5 yarış simülasyonu Gran Turismo 7 ve daha önce duyurulan PS5 ile birlikte PlayStation 4’e çıkacak sürüm gibi.

PlayStation Studios’un başkanı Hermen Hulst, PlayStation Blog’daki bir röportajın parçası olarak haberi paylaştı: “Hem PS4 hem de PS5 için bir oyun geliştirmenin mantıklı olduğu bir devirde Horizon Forbidden West, bir sonraki God of War, GT7 gibi oyunları birçok platforma çıkarmaya devam edeceğiz. Ve eğer PS4 sahipleri o oyunu oynamak isterse sorun olmadan oynayabilir. Devam etmek ve PS5 sürümünü oynamak isterlerse, o oyun onlar için orada olacak.”

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu