World of Tanks
Platform: PC,
Çıkış Tarihi: 29 Nisan 2021
4.5

OYUN HAKKINDA

World of Tanks, adını ilk olarak 2003 yılında çıkardığı Massive Assault oyunuyla tanıtan Kıbrıs merkezli bir Belaruslu oyun geliştiricisi olan Wargaming tarafından 2008 yılında geliştirilmeye başlanmıştır. MOBA ve Multiplayer FPS temeli ilham alınarak geliştirilen bir tank savaşı oyunudur. 12 Ağustos 2010’da Wargaming Group Limited bünyesinde sadece resmi sitelerinde olmak üzere ücretsiz bir şekilde F2P kategorisinde piyasaya sürülmüştür. 12 Şubat 2014’te Xbox 360 sürümü, 19 Ocak 2016’da ise PlayStation 4 versiyonu oyunculara ücretsiz bir şekilde sunulmuştur. Oynaması ücretsiz olmasına rağmen oyun içindeki bazı geliştirmeler için para harcamak gerekiyor. Oyunun en fazla eleştiri aldığı noktalarında başında P2W olarak parayı veren kazanır durumunun fazlaca bulunmasıdır.

KMT, Tank Avcısı, Ağır, Hafif ve Orta olmak üzere 5 kategoriye ayrılmış 600’den fazla tank bulunuyor. Özellikle Sovyetler Birliği, Almanya, İngiltere, Fransa ve Çin’in yanında Japonya ve Amerika’ya ait tanklar bulunuyor. Her sınıfın kendine ait özellikleri bulunuyor. Buna göre kendinize en uygun savaş tarzını seçip ona göre tanklarınızı geliştirmeye başlayabilirsiniz. Sürekli güncellenen yapısıyla oyun içinde çok fazla harita bulunuyor. Bu haritalarda yapılan tank savaşları modlara ayrılmış durumdadır. Rastgele savaş veya takım olarak savaşmayı tercih edenler için alıştırma ve klan savaşları gibi modlar bulunuyor. Klan savaşları harita üzerinde kazanılan topraklar baz alınarak belirli haritalarda yapılan dünya savaşı olarak görülebilir.

Oyunun en sevilen özelliklerinden biri ise tank meraklılarının seçtiği tank ile ilgili nerede kim tarafından üretildiği, tarihi olarak önemi, geliştirilme süreçleri ve hangi savaşlarda kimler tarafından kullanıldığı hakkında çok kapsamlı bir bilgi bölümü yer almasıdır. Bu tanklara 10 seviye üzerinden geliştirmeler yaparak daha da güçlü bir hale getirebiliyorsunuz.

World of Tanks, sadece online olarak multiplayer modu üzerinden oynanabilmektedir. 12 vs 12 gibi seçeneklerle savaşmak istediğin yapıya göre farklı senaryoların içine dahil olabiliyorsunuz. Oyun içinde savaş esnasında iletişimi kolaylaştırabilmek için kısa ve anlaşılır telsiz kodları bulunuyor. Buna göre harekat sırasında doğru hamleyi yapabiliyorsunuz. Artık oyuncular Discord gibi harici programlar üzerinden iletişim kurmayı tercih etse bile, ilk çıktığı döneme göre yerinde bir karar olduğunu söyleyebiliriz.

Grafik ve oynayış olarak rakiplerinin oldukça önünde olan World of Tanks, çok çeşitli tank seçeneğiyle ve tüm bunların yanında oynaması ücretsiz olarak piyasaya sürülmesinin ardından özellikle Türkiye ve Rusya’da çok fazla oyuncu tarafından tercih edilmektedir. 29 Nisan 2021’de Steam kataloğuna da eklenmesinin ardından 165 milyon oyuncuya erişmeyi başarmış dünyanın en büyük tank savaşı oyunu olarak yerini giderek sağlamlaştırıyor.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10 / 11
  • İşlemci: En az iki fiziki çekirdeği olan, SSE2 destekli bir işlemci
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8600, ATI Radeon HD 4550
  • DirectX: Sürüm 10
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10 / 11 – 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i5 (Masaüstü)
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce GTX660 (2GB) / Radeon HD 7850 (2GB)
  • DirectX: Sürüm 10
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 62 GB kullanılabilir alan
© 2009–2022 Wargaming.net

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.