OYUN HAKKINDA

Wolfenstein: The New Order, iki boyutlu bir macera oyunu olarak başlayan yapımın son halkası olarak MachineGames tarafından id Tech 5 oyun motoru kullanılarak geliştirilme süreci tamamlanmıştır. id Software satın alımının gerçekleştirilmesinin ardından oyunun yayımcılığını da Bethesda Softworks üsteleniyor. 90’lı yıllara damgasını vurmuş Wolfenstein 3D, FPS türünün ilk örnekleri hatta yaratıcısı olarak kabul edilir. Bu öncülük arkasından Half-Life, Doom, Medal of Honor ve Call of Duty gibi serilerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Oyun dünyasını baştan aşağı değiştiren bir yapımın son oyunu olarak, Aksiyon ve FPS kategorilerinde çıkış yapan oyun PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One platformları için 20 Mayıs 2014 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

Oyun hikaye olarak İkinci Dünya Savaşı için en kritik sorulardan biri olan “Peki Nazi’ler savaşı kazansaydı neler olabilirdi?” sorusunu hikayesinin merkezine getirerek bir kurgu evren yaratıyor. Bu alternatif evrende savaşı Nazi’ler kazanıp daha da ileri giderek tüm dünyaya hükmetmeye başlıyorlar. Böyle bir hikayenin açılışını da iyi yapmak gerekiyor çünkü bu soruyu daha önce irdeleyen pek çok oyun gördük. Açılışta kendimizi bir görevin içinde buluyoruz. İkinci Dünya Savaşı’nı Nazi’ler kazanmak üzeredir ve bunu durdurmanın yolu yüksek teknoloji içeren silahların geliştirilmesini sağlayan General Deatshead’i ortadan kaldırmaktır. Dünya tarihi için ölüm kalım kadar önemli olan bu görevde başarısız oluyoruz ve korkulan her şey gerçekleşiyor. Bu açılışın ardından hikaye bizi 1960’a geri götürüyor ve artık elimizden gelen tek şey direnişe katılmak.

Geçiş sahnelerinin kaliteli olmasının yanında animasyonun başarısı gerçeklik düzeyini oldukça yukarı çekmiştir. Karakterlerin vücut dillerini net bir şekilde hissediyor olmak oyunu bir başka seviyeye taşımış. Senaryo, hikayenin işlenişi ve diyaloglar sinema filmi gibi işlenmiştir. Oyun tarihindeki yerine yakışır bir kurgu ile karşımıza çıkıyor. Oyunda yıllardır olan karakterler artık daha derinlemesine işlenmiş durumdadır. Onlar ile ilgili oyuna yerleştirilen yan hikayeler 20 yıllık serüvenin birçok noktasını aydınlatıyor fakat bu kısımlar spoiler olabileceği için geçiyorum. FPS oyunlarında olduğu gibi oynanış olarak çok fazla fark yok. Silahların sekme durumu ve vuruş hissiyatı olarak 2014 yılında göre kabul edilebilir düzeyde. Yetenek ağacı sistemi bulunuyor buna göre geliştirmeler yapabiliyorsunuz. Bunun yanında oyuna eklenmiş olan gizlilik mekanikleri bulunuyor fakat genel olarak eleştiriler bu konuda ikiye ayrılıyor. Kararınızı oynadıktan sonra verebilirsiniz. Çift silah ile mücadele edebiliyorsunuz fakat bu durum da eleştiri alan özellikleri arasında yer alıyor.

2009 yılında çıkan Wolfenstein oyununa göre çok daha gelişmiş, hikaye olarak kuvvetli ve gerçeklik olarak daha yere basan bir oyunla piyasaya çıkan MachineGames ekibi, oyunu devraldıktan sonra yapılması gereken neredeyse her şeyi yaparak oyun dünyasında bir çağı başlatan bu serinin üstesinden gelmiş gibi görünüyor.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7/Windows 8
  • İşlemci: Intel Core i7 or equivalent AMD
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce 460, ATI Radeon HD 6850
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İlave Notlar: AMD Radeon users: Please install AMD Catalyst™ 14.4
© 2014 ZeniMax Media Inc. Developed in association with MachineGames. MachineGames, Bethesda, Bethesda Softworks, ZeniMax and related logos are registered trademarks or trademarks of ZeniMax Media Inc. in the U.S. and/or other countries. Wolfenstein, the W (stylized) and related logos are registered trademarks or trademarks of id Software LLC in the U.S. and/or other countries. All other trademarks or trade names are the property of their respective owners. All Rights Reserved. Wolfenstein®: The New Order™ is a fictional story set in an alternate universe in the 1960’s. Names, characters, organizations, locations and events are either imaginary or depicted in a fictionalized manner. The story and contents of this game are not intended to and should not be construed in any way to condone, glorify or endorse the beliefs, ideologies, events, actions, persons or behavior of the Nazi regime or to trivialize its war crimes, genocide, and other crimes against humanity.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.