Warframe
Platform: PC,
Yayıncı: Digital Extremes,
Çıkış Tarihi: 25 Mart 2013
8

OYUN HAKKINDA

Warframe, Digital Extremes ve Panic Button Games iş birliğiyle geliştirilmiş bir Aksiyon, Rol Yapma oyunudur. Oynaması ücretsiz oyunlar kategorisinde çıkış yapmıştır. Oyunun yayıncılığını da üstelenen Digital Extremes, PC özelinde bir oyun planladıkları için ilk olarak 25 Mart 2013 tarihinde PC kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde piyasaya sürüldü. Ardından gelen yoğun talep üzerine diğer platformlarda da entegresini kısa sürede tamamlayıp yayınlandı. PlayStation için Kuzey Amerika’da 15 Kasım 2013’de çıkarken Avrupa için 29 Kasım 2013 seçildi. Son olarak 2 Eylül 2014 tarihinde Xbox One için ücretsiz bir şekilde satışa sunulmuş oldu.

Warframe ilk çıktığı dönemde temelde toplayıcılık üzerine kurulmuş bir co-op nişancı oyunu olarak piyasaya sürülmüştü. Oynadığımız Ninja karakteriyle düşmanları yok edip düşen envanterler ile geliştirmeler yapılıyordu. Aradan geçen yıllar boyunca yaratmış olduğu açık dünyada uzay istasyonlarının gezilip ticaret yapılabildiği, clan kurulabildiği çok sayıda gezeni içinde barındıran bir MMO halini aldı. Digital Extremes rakiplerine göre inanılmaz hızlı reaksiyon alan ve sürekli geliştirme yapan bir oyun geliştiricisidir. Buna Warframe ile yıllar boyunca yakından takip edip şahit olduk. Sevilen özellikler daha da geliştiriliyor, PvP gibi geliştirilmeyen ve tam olarak ilgi görmeyen modları düşünmeden oyundan çıkarıyorlar. Bunun yanında yeni bir geliştirme eklemeyi çok seven bir ekip olduğu için her güncelleme yeni bir heyecan yaratıyor.

Oynayış ve hikaye olarak parkur tabanlı oyunlara en çok yakışan temalardan olan ninja konsepti kullanılıyor. İlk etapta gelişmek zor gibi gelse de bunun sebebi başlayıp bitecek bir story mod olmadığı için uzun saatler hatta yıllarca oynayacağınız bir dünya yaratılmak istenmesidir. Sadece bir silah veya özellik olarak değil çok farklı alanlarda gelişim göstermek zorunda olmak oyundaki tek düzeliği ve sıkıcı olma ihtimalini iyice düşürüyor.

Free to Play olarak sunulan oyunlar genelde P2W olduğu için genel kitleyi oyundan kolayca soğutur. Warframe ilk çıktığı günden bu yana para veren en güçlü olur mantığından uzak durmaya çalışıyor. Yani oyuna gerçek para harcayarak hızlıca gelişmeniz çok katı bir şekilde sınırlandırılmış durumdadır. Envanter olarak güçlü olabilirsiniz ama oyuna vakit harcamadığınız sürece yeterince güçlenmeniz mümkün değil. Oyun içinde kullanılan para birimi Platinum ile alınan birçok eşyayı gerçek para harcamadan ticaret yaparak elde ettiğiniz Platinium ile satın alabilirsiniz.

25 Mart 2013 tarihinde PC için çıkışı yapıp ardından diğer platformlara da gelen Warframe, geliştirici ve oyuncu iletişimi, oyuna sürekli eklenen yeni geliştirmeler sayesinde kayıtlı oyuncu sayısı 51 milyonu bulmuştur. Free To Play ve P2W karşıtı bir oyun olarak 10. yılına doğru ilerlerken günlük online olan 100 binin üzerinde oyuncusuyla türünün en çok oynanan oyunu olarak yerini korumaya devam ediyor. Aktif bir geliştirme ekibiyle devam ettiği sürece tahtından indirmek kolay olmayacak.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

  • OS: Windows 7 64-Bit (32-bit desteklenmiyor)
  • Processor: Intel Core 2 Duo e6400 or AMD Athlon x64 4000+ (~2.2Ghz dual core CPU)
  • Video: DirectX 10+ özellikli Ekran Kartı
  • Memory: 4 GB RAM
  • Storage: 35 GB boş HD alanı
  • Internet: Broadband Internet Bağlantısı
Warframe and the Warframe logo are registered trademarks of Digital Extremes Ltd.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.