Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
Yayıncı: Ubisoft,
Geliştirici: Ubisoft Montreal,
Çıkış Tarihi: 26 Kasım 2015
9.5

OYUN HAKKINDA

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege, Ubisoft Montreal takımı tarafından Anvil Engine oyun motoru kullanılarak geliştirilmiş Aksiyon ve FPS kategorilerinde yerini almıştır. Yayımcılığını da Ubisoft’un üstlendiği PC, PlayStation ve Xbox serilerinde oynanabilen 26 Kasım 2015 tarihinde kullanıma açılmış, tüm oyuncuların satın alımına ise 1 Aralık 2015 itibariyle başlanmıştır. Serinin yeni oyunu olan Siege bizlere 2014 yılında E3 konferansında tanıtılmış ve oradan ödül alarak ayrılmıştı.

Tom Clancy tarafından 1998 yılında başlatılan Rainbow Six serisi, yeni bir adım atarak hikâyeyi temel alan oyunların dışına çıkarak online olarak ilerlenen bir serinin başlangıcını yapmıştır. Tanıtımlarda hikâye modu bulunacağı söylenmişti fakat sonradan vazgeçildiğini öğrendik. Bu yapılan tercih ile seri inanılmaz bir ilgiyle karşılaştı ve bu durum yıllar geçmesine rağmen hala devam ediyor. Beşer kişilik oluşturulan iki takımın karşılaşmasıyla birlikte farklı seçeneklerle de bu savaşları verebiliyorsunuz. Oyunda bu savaşları yapabileceğiz 3 farklı mod seçeneği mevcut. Situations, Multiplayer PVP modu ve Terrorist Hunt Co-op olarak kabul edilen bu modlardan tercihinizi oyun tarzınıza göre yapabilirsiniz.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege FPS olarak çıkışını verdi fakat kategori olarak taktiksel kısmına da dahil edilmesi diğer FPS oyunlardan ayrılmasını sağlıyor. Bu farklılığın en önemli sebeplerinden biri kalıcı bir ölüm sisteminin olması. Savaş esnasında oyuncu öldüğü zaman oyun bitene kadar tekrar dirilemiyor. Bu bakımdan taktiksel kategorisinin hakkını sonuna kadar verdiğini söyleyebiliriz.

Oyunda yer alan Rainbow ekiplere ait operatörleri yönetiyoruz. Bu operatörler dünyanın en ünlü birlikleri arasında yer alan 5 farklı ülkeye ait birimleri yönetiyor. Bu birlikler Amerika’nın FBI Swat ekipleri, Fransa’nın GIGN ekipleri, Rusya’nın Spetsnaz ekipleri, İngiltere’nin SAS ekibi ve Almanya’nın GSG 9 ekibi bulunuyor. Oyun başında açık operatörünüz bulunmadığı için Recruit ile başlayıp diğer operatörlerin kilidinin açılması gerekiyor. Bu operatörleri açabilmek için Renown olarak bilinen oyun içi parasına ihtiyacınız var. Bu para oyun oynamaya devam edip görevler yapıldığı zaman birikmeye başlıyor.

Oyunda operatörler Attacker yani saldırı yapanlar ve Defender yani savunma olarak ikiye ayrılmış durumdadır. Toplamda eşit sayıda olmak üzere 20 adet operatör bulunuyor. Oyun tarzınıza ve takımınızın kararına göre seçimizi yapabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz operatöre göre üzerinize aldığınız ekipmanlar farklılık gösteriyor. Aynı zamanda silahlar ve silah eklentileri mevcut. Susturucu, dürbünler ve kompensatör gibi eklentilerle silahları özelleştirebiliyorsunuz. Ayrıca silahlar için skin satın alabiliyorsunuz. Bunu R6 Credits ya da Renown ile yapabilirsiniz.

Serinin yeni oyunu olan ve tamamen online üzerine oyunu tasarlayıp hikâye modunu ortadan kaldıran Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege, 30 milyon oyuncu sayısına sahip. Yeni oyun üzerinde çalışmak yerine sürekli güncellemeyi tercih eden Ubisoft, yapılan eklemeler ile oyuncu sayısını korumaya hatta arttırma devam edeceğini görebiliyoruz.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64bit versions required)
  • İşlemci: Intel Core i3 560 @ 3.3 GHz or AMD Phenom II X4 945 @ 3.0 GHz
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 460 or AMD Radeon HD 5870 (DirectX-11 compliant with 1GB of VRAM)
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 61 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX® 9.0c compatible sound card with latest drivers

ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64bit versions required)
  • İşlemci: Intel Core i5-2500K @ 3.3 GHz or better or AMD FX-8120 @ 3.1 Ghz or better
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 (or GTX 760 / GTX 960) or AMD Radeon HD 7970 (or R9 280x [2GB VRAM] / R9 380 / Fury X)
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 61 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX® 9.0c compatible sound card 5.1 with latest drivers
©2015 Ubisoft Entertainment. All Rights Reserved. Tom Clancy’s, Rainbow Six, The Soldier Icon, Ubisoft and the Ubisoft logo are trademarks of Ubisoft Entertainment in the U.S. and/or other countries.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.