Sniper Elite 5
Yayıncı: Rebellion,
Geliştirici: Rebellion,
Çıkış Tarihi: 26 Mayıs 2022
0

OYUN HAKKINDA

Sniper Elite 5, keskin nişancılık denildiği zaman ilk akla gelen serinin beşinci ve çıkan en yeni oyunu olarak, Oxford merkezli bir İngiliz oyun geliştirici olan Rebellion Developments tarafından Mart 2019’da geliştirilmeye başlanmıştır. Geliştirilme sürecinin ardından ilk olarak resmi duyuru The Game Awards 2021 töreninde gerçekleştirmiştir. Üçüncü Şahıs, Taktik Nişancı ve Aksiyon kategorilerinde yer alan serinin son oyunu Sniper Elite 5, PlayStation 4, PlayStation 5, PC, Xbox One ve Xbox Series X/S platformları için 26 Mayıs 2022’de piyasaya sürülmüştür. Ön sipariş ile oyunu önceden almış olanlar Hitler Özel görevlerinden birine de erişim hakkı elde ettiler. Game Pass abonelerinin de kataloğuna piyasaya çıktıktan hemen sonra dahil edilmiştir.

Hikaye bizi yine tanıdık gelen yıllardan biri olan 1944 Fransa’sına götürüyor. Karl Fairburne olarak dahil olduğumuz US Rangers ekiplerinin operasyonunun hedefi bir Nazi projesi. Fransız Direnişi ile yapılan görüşmelerde Müttefik’lerin Avrupa işgalinden önce savaşı bitirecek bir konunun ortaya çıkması üzerine operasyon başlıyor. Biz de bu göreve elit bir nişancı olarak dahil oluyoruz. 2. Dünya Savaşı sırasında geçen hikaye atmosfer olarak çıktığı yıla göre daha iyi olabilirdi fakat Sniper Elite başından beri buna değil tam bir keskin nişancı hissiyatı yaşatabilmek için daha çok atış ve vuruş mekanikleri üzerine yoğunlaşmayı tercih ediyor. Bir önceki oyuna göre bu konuda çok fazla değişiklik olmaması üzerine eleştiriler oyun çıkar çıkmaz gelmeye başladı. Bu durumları unutturabilecek dokuz farklı görev bulunuyor. Bu görevlerde gizli tesislere sızılması, silahların bulunduğu bölgelerin tespiti ve sabote edilmesi, kilit öneme sahip kişilerin suikastı gibi görevleri yaparak hikayeyi tamamlamaya çalışıyoruz. Ana karakterimizin derinlikli bir hikayesinin olmaması eleştiri alsa bile bir keskin nişancıda olması gereken tüm soğukluk mevcut. Bu açıdan bakıldığında şikayet edilmesi anlamsız geliyor.

Oyuna dört farklı zorluk seviye eklenmiş istediğiniz zorluk seviyesini seçerek ilerleyebilirsiniz. Ayrıca nişan ile ilgi ekstra zorluk seviyelerini oyunun genel zorluk seviyesinden bağımsız ayarlayabilirsiniz. Nişan almak ile ilgili seçenekler arasında nişangah atışı, dürbün ateşlemesi ve kalçadan ateşleme gibi ayarlarda yer alıyor. Son olarak gelen taleplere karşılık vererek Kill Cams tamamen kapatıp açılabilir hale getirildi. Ses konusunda olması gerektiği özeni göstermediği için eleştirilen Sniper Elite serisi bu defa ses konusunda ince ayar yapılmasına izin vererek bu konuyu çözmeyi umuyor. Tüm bunların yanında seriyi baştan sona oynamamış olanlar için genel oyun mekaniğine hakim olabilmek adına detaylı bir öğretici eklenmiş durumda. Duruma göre yeterli hissettiğinizde devam etme zorunluluğu bulunmayan öğretici ile yeni oyuncuların oyuna hızlıca adapte olmaları istenmiş.

Sniper Elite 5, serinin en güncel oyunu olarak bir önceki oyuna olan benzerliğinden ötürü aldığı eleştiriler eşliğinde ilk haftasını bitirmeye doğru ilerliyor. Bakalım bu durum satışlara ne kadar yansıyacak ilerleyen günlerde gelecek haberlerden öğreneceğiz.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Intel CPU Core i3-8100 or equivalent
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: DirectX12 capable GPU with 4GB VRAM
  • Depolama: 85 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Intel CPU Core i5-8400 or equivalent
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: DirectX12 capable GPU with 6GB VRAM
  • Depolama: 85 GB kullanılabilir alan
Copyright © 2022 Rebellion The Rebellion name and logo, the Sniper Elite name and logo and the Sniper Elite Eagle are trademarks of Rebellion and may be registered trademarks in certain countries.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.