4.5

OYUN HAKKINDA

Ride 4, motosiklet simülasyonu denildiğinde ilk akla gelen oyunlardan olan MotoGP serilerinin de geliştiricilerinden Milestone tarafından geliştirilmiştir. Ride serisinde yayınlanan dördüncü oyunun yayıncılığını da yine Milestone üstleniyor. Serinin üçüncü oyunu olan Ride 3’ün ardından 2 yıl sonra, ilk olarak Windows ve Xbox One için 8 Ekim 2020’de piyasaya sürülmüştür. Ardından 21 Ocak 2021 tarihinde PlayStation ve Xbox Series platformlarında ön gösterimin ardından çıkışını gerçekleştirmiştir. MotoGP ve Formula 1 gibi oyunlarda genelde çıkan yeni oyunlarda oynayış olarak çok fazla değişiklik yapmak kolay değildir fakat serinin dördüncü oyunda yeterince değişiklik ve düzeltme yapılmıştır.

Ride serilerinin geliştirme süreçleri çok sıkı bir takvime göre ilerliyor. Serinin yeni oyunu piyasaya sürüldükten hemen sonra yeni oyun geliştirmeleri başlıyor ve 2 yılda bir serinin yeni oyununun çıkış tarihi duyurulmuş oluyor. Geliştirme sürecinin ve oyunun sponsorluğunu Yamaha Motor Europe yaparken geliştirme sürecinde lastik marka sponsoru ise Bridgestone oluyor. Bu sponsorlukların ardından oyuna Yamaha R1 2020 gibi special ürünler eklendi. Oyuna eklenmiş olan motosikletler CAD ve 3D modellerin birebir taratılıp aktarılması ile oluşturulmuştur.

Ride 3 özelinde çok fazla eleştiri aldıkları teknik oynayış ile ilgili geliştirmeler yapılmıştır. En öne çıkan yenilikler ise lastik aşınmasının kademe bilgileri, motosiklet kontrolü, pistlerin gerçekçilik hissiyatı ve motosikletlerin hissiyatı büyük oranda iyileştirmeler almıştır. Bunların yanında kariyer modunun kurgusu, yeni teknoloji ile eklenen mekanizma yapıları, önceki oyuna göre neredeyse 3 katı daha fazla özelleştirme ve hava durumu gibi eklemeler yapılmıştır. Çok oyunculu modun yanında, tek oyunculu hikaye modu, oyuna en iyi entegre edilen gelişmelerden bir diğeridir. Grafik ve oynanış olarak ilk yorumlar olumlu olsa da ufak tefek kare atlamaları gibi göze çarpan sorunlarla ilgili eleştiri aldıktan sonra Milestone hızlı bir güncelleme yayınlanacağını belirtti.

Ride 4, oynanış mekanikleri olarak son derece gerçekçidir. Çarpışma esnasında olanlar, motosikletlerin kazaları, hızlanmaların titreşim etkisi gibi detaylar açısından oldukça başarılıdır. Üstelik gerçek yarış pistleri eklenmiş ve bu pistlere özel Avrupa, Amerika ve Asya için ayrı ligleri bulunuyor. Bu liglere erişmek için yarışları kazanmak ve ligleri lider bitirmek gerekiyor. Böylece bir sonraki yarış ve ligi açabilirsiniz. Oyunda 175’den fazla motosiklet bulunuyor. Bu motosikletleri istediğiniz gibi kişiselleştirebiliyorsunuz. Parçaların 20 tanesi orijinal lisanslıdır. Dayanıklılık testleri ve bu geliştirdiğiniz motosikletlerin yarış modları bulunuyor. Oyun içi kazanılan yarışlar ile biriktirdiğiniz kredilerle motosiklet ve parça alabilirsiniz. Ayrıca belirli bir seviyeden sonra Yamaha’nın modellerini, BMW ve Harley Davidson gibi markaların motosikletlerini alabilirsiniz.

Milestone, MotoGP serilerine odaklanmış durumda eğer eski takvimlerine geri dönebilirlerse bu yılın sonlarına doğru serinin yeni bir oyununu görme şansımız çok düşük sayılmaz.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64-Bit or later
  • İşlemci: Intel Core i5-2500K / AMD FX-6350
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 960 / GeForce GTX 1050
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 43 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX compatible

ÖNERİLEN:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64-Bit or later
  • İşlemci: Intel Core i7-5820K / AMD Ryzen 5 2600
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 1060 / Radeon RX 580
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 43 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX compatible
RIDE 4 © 2020. Published and Developed by Milestone S.r.l. All rights reserved. All manufacturers, accessory suppliers, names, tracks, sponsors, brands and associated imagery featured in this game are trademarks and/or copyrighted materials of their respective owners.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.