Red Dead Redemption 2
Yayıncı: Rockstar Games,
Geliştirici: Rockstar Games,
Çıkış Tarihi: 26 Ekim 2018
5

OYUN HAKKINDA

Red Dead Redemption 2, açık dünya oyunlarında çıtayı arşa çıkartmak üzere Rockstar Games stüdyolarında geliştirilen ve ilk olarak PlayStation 4 ve Xbox One için 26 Ekim 2018 tarihinde piyasaya sürülen hem birinci hem de üçüncü şahıs olarak oynanabilen bir nişancı oyunudur. Oyun çıkış yapalı henüz 1 yıl dahi yeni olmuşken Microsoft Windows platformları için de 5 Kasım 2019 tarihinde satışa sunulmuştur. 19 Kasım 2019 tarihinde de Stadia kullanıcıları için yayınlanmıştır.

RPG oyunları arasında yer alan Red Dead Redemption 2, tasarlanan açık dünyada görevleri yaparak tüm haritayı keşfedebilirsiniz. Oyun başladıktan hemen sonra görevler de başlayacak. 1899 Amerika’sında tüccar veya ödül avcısı olabilirken isteyenler koleksiyoncu veya içki kaçakçısı olabiliyor. Kendi işinizi kurabilirsiniz, görevleri bırakıp define arayarak işlerinizi devam ettirebilirsiniz. Kanunları istediğiniz gibi aşıp kaçak içki de üretebilirsiniz. Siz tüm bunlarla uğraşırken içinde bulunduğunuz hikâyede işler iyice karışık hale gelecektir. Çetelerin içinde yaşanan sorunlar, Federaller ile başı dertte olan çete üyeleri sizin işlerinizi epey zora sokacaktır. Üstelik tüm bu yaşananlar muazzam bir grafik kalitesi ile sinema tadında gerçekleşecektir.

Oyunun ana hikayesi ise Artur Morgar ve Van der Linde çetelerinin kaçış süreci üzerine kurulmuştur. Bu çetelerin peşinde federal ajanlar olduğu gibi aynı zamanda da ödül avcıları bu fırsatı kaçırmak istemiyordur. Bu kovalamacayı kaybetmek istemeyen çete üyeleri ne gerekiyorsa yapmaya başlamışlardır. Gerektiğinde soygun, yağma yapmaktan çekinmiyorlardır. Tüm bu karmaşanın içine dahil olup vahşi yaşamla birlikte görevden göreve sürüklenip duracaksınız. Ayrıca Red Dead Redemption 2 hikâye modunu oynamak için internet gerekmiyor. Hikâye modundan çıkıp online tarafa geçmek için internet bağlantısı bulunmalıdır.

Bazı oyuncular eleştirse de genel olarak oyundaki keyfi arttıran özelliklerden biri olan Dead Eye. Düşmanları ve hedefleri daha kolay vurabilmek için zamanı yavaşlatıp hem daha kolay hem de sinematik vuruşlar yapmanızı sağlıyor. Bu özelliği kullanabilmek için karakterin iyi durumda ve yeterince karışımlardan tüketmiş olması gerekiyor. Bunun yanında bir Rockstar klasiği olarak karakterin neredeyse her detayını kişiselleştirip değiştirebiliyoruz. Oyunda geçirilen süreye göre karakterin saç ve sakalları uzuyor, kıyafetler kirlenip kokuyor ve yıkanması gerekiyor. Gerçekçilik boyutunu oldukça arttıran bu gibi detaylar oyunda çok fazla yer alıyor.

Bu kadar detayları içeren oyunun hikâye modunu bitirmek 65 saat civarında sürecektir. Bu saatleri yan görevler ve hikâye akışı tüm detaylarıyla ilerletmeye kalktığınız zaman 150 saatleri bulacaktır. Çok büyük bir açık dünya, sayısız detay ile bezenmiş Red Dead Redemption 2, son yapılan açıklamalardan öğrendiğimiz üzere 40 milyon civarında satış rakamına ulaşmıştır. Böylece Red Dead Redemption serisinin 65 milyon satış rakamlarını da aşmış olduğunu görüyoruz.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 7 – Service Pack 1 (6.1.7601)
  • İşlemci: Intel® Core™ i5-2500K / AMD FX-6300
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 770 2GB / AMD Radeon R9 280 3GB
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 150 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: Direct X Compatible

ÖNERİLEN:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10 – April 2018 Update (v1803)
  • İşlemci: Intel® Core™ i7-4770K / AMD Ryzen 5 1500X
  • Bellek: 12 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB / AMD Radeon RX 480 4GB
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 150 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: Direct X Compatible
Rockstar Games, Inc. ©2005-19. Rockstar Games, Red Dead Redemption, R*, Redemption, Red Dead ve Dead Eye marka/logo/telif hakları Take-Two Interactive'e aittir. Dolby ve double-D sembolleri Dolby Laboratories'e ait tescilli markalardır. Tüm diğer marka ve tescilli markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Tüm hakları saklıdır.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.