Mount & Blade II: Bannerlord
Platform: PC,
Yayıncı: TaleWorlds,
Geliştirici: TaleWorlds,
Çıkış Tarihi: 30 Mart 2020
4

OYUN HAKKINDA

Mount & Blade II: Bannerlord, RPG ve Açık Dünya kategorileri için TaleWorlds tarafından geliştirilen hem tek hem çok oyunculu modu bulunan bir strateji oyunu olarak çok uzun bir bekleyişin ardından oyuncularla paylaşılmıştır. Serinin ilk oyunu olan Mount & Blade: Warband 2010 yılında çıkış yaptıktan sonra büyük bir ilgi ile karşılandı. 2012 yılının ortalarına doğru TaleWorlds ekibi, serinin yeni oyununun geliştirilmeye başlandığı duyurdu. Aradan geçen 8 yılın ardından yayıncılığını da üstlenen TaleWorlds tarafından 30 Mart 2020’de tam sürüm olarak değil hala süren erken erişim sürümü olarak piyasaya sürülmüştür.

İlk etapta hikaye modu kaldırılıp sadece çok oyunculu mod ile çıkarmayı planlayan ekip, gelen tepkiler sonrası geri adım atarak oyuna bir hikaye modu ekleyerek önceki oyunun devamını işlemiş oldu. Bu gelişmeler 2013 yılının ardından çok sık gelmeye başladı. Oyunun duyurulmasının üstünden piyasaya sürülene kadar 8 yıl geçmesinin en büyük sebepleri arasında sürekli gelişen oyun motoru teknolojisi olduğu öne sürülüyor. Ekipten gelen bilgilere göre sürekli yapılan güncellemeler ve yeni nesil düzenlemeler ile süreç giderek uzamış ve oyuncu kitlesi tarafından sürekli eleştirilmiştir.

Arayüzde kullanılan Flash ve Scaleform sistemi yeniden yazılarak yeni ismi ile Gauntlet olarak projeye dahil edilmiş. Duygu durumuna göre karakterlerin yüz ifadelerinin değişmesi ve karakterlerin seslendirilmesi gibi ilk defa eklenen özellikler bulunuyor. Oyunun haritası önceki serinin üç katı olacak şekilde ve dağlık alan arttırılarak büyütülmüş. Kuşatma sistemine büyük bir güncelleme getirilerek hem zorlaştırılışmış hem de taktiksel çeşitlilik arttırılmış durumdadır. Müzik konusunda büyük bir çalışma ortaya konularak altı farklı kültürün alt kültürleri dahil olmak üzere hepsine uygun yeniden müzikler yapılarak eklenmiş.

2015 yılına kadar büyük bir tanıtım görmediğimiz Mount & Blade II: Bannerlord, Gamescom’a katılarak uzun zaman sonra gelen büyük bir tanıtım ile sürecin yaklaştığı sinyallerini vermiştir. E3 2016 ve Gamescom 2016 katılımlarıyla büyük detayların paylaşılmasının ardından heyecan artmış fakat oyunun çıkması için 4 yıl daha geçmesi gerekmiştir.

Sandbox bir oyun olduğu için hikayenin takip edilme zorunluğu yok fakat takip etmek isteyenler için Warband’e göre 210 yıl öncesine götürerek Kalradya’da imparatorluğun çöküşüne şahit oluyoruz. Oyunda bulunan 6 krallık bulunuyor. Çok oyunculu mod genelde en çok tercih edilen taraf olduğu için çok sayıda mod eklenmiş durumdadır. Kuşatma, Çatışma ve Kaptan gibi modlar arasında takımlı ölüm maçları yaparak istediğiniz mod ile savaşa dahil olabilirsiniz. Karakter oluşturma aşaması önceki oyuna çok daha detaylı hale getirilerek tüm fiziksel özelliklerinin yanında ses gibi detayları özelleştirebiliyorsunuz. Oyuna başladıktan sonra karakter özelinde yetenek ağacında ilerleyerek geliştirmeler yapabilirsiniz.

8 yıllık bir bekleyişin ardından çıkış yapan Mount & Blade II: Bannerlord, satışa sunulduktan 2 saat sonra 100 bin anlık oyuncuyu bularak kendi rekorunu tazelemiştir. Kısa sürede 2 milyon satış rakamını aşmasıyla uzun yıllardır çıkış yapacak olmasının heyecanını yaşayan oyuncular tarafından yoğun ilgi ile karşılanmıştır.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit only)
  • İşlemci: Intel® Core™ i3-8100 / AMD Ryzen™ 3 1200
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: Intel® UHD Graphics 630 / NVIDIA® GeForce® GTX 660 2GB / AMD Radeon™ HD 7850 2GB
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: Entegre GPU sistem RAM’inden 2GB ek alan gerektirebilir. Nihai çıkışta bu tahminler değişiklik gösterebilir.

ÖNERİLEN:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit only)
  • İşlemci: Intel® Core™ i5-9600K / AMD Ryzen™ 5 3600X
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 3GB / AMD Radeon™ RX 580
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: Nihai çıkışta bu tahminler değişiklik gösterebilir.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.