OYUN HAKKINDA

Insurgency: Sandstorm, 2010 yılında kurulan Amerikan bir oyun geliştiricisi olan New World Interactive tarafından geliştirilmiştir. Yayıncılığını A Plague Tale: Innocence ile tanıdığımız Focus Entertainment üstlenirken, birçok ertelemenin ardından Windows platformu için 12 Aralık 2018 tarihinde yayınlanmıştır. Serinin ilk oyunu olarak 2014 yılında yayınlamış olan Insurgency’nin devam oyunu olarak piyasaya sürülmüş bir Çok Oyunculu FPS oyunudur. İlk duyurular 2016 yılının şubat ayında gelmeye başlamıştı. İlk resmi duyuruda PC platformunun yanında PlayStation, Linux ve Xbox gibi serilerde de aynı anda çıkış yapması bekleniyordu fakat oyun yayınlana kadar kabus gibi bir süreç geçiren firma 2018 yılının aralık ayında tek bir platform üzerinden çıkışı yapmak zorunda kaldı.

New World Interactive serinin yeni oyununun geliştirilmeye başlandığıyla ilgili detayları ilk defa 23 Şubat 2016 tarihinde resmi web sitesi üzerinden duyurmuştu. İlk çıkan haberlerde oyun motoru olarak Source kullanılacağı söyleniyordu fakat yapılan resmi açıklama sonrasında geliştirme aşamasında Unreal Engine 4 kullanılacağını öğrenmiş olduk. Linux ve macOS için 2019 yılının sonunda geleceği duyurulmuştu fakat iki defa ertelendikten sonra iptal edileceği duyuruldu. Aynı durum PlayStation ve Xbox serileri için de geçerli olmuştu. Önce 2019 yılının aralık ayı olarak duyuruldu sonra 2020 ortalarına ve ardından 2021 yılına kadar ötelendiği bilgisi gelmişti. Tüm bu karmaşanın ardından 2018 yılında çıkış yapmış olan Insurgency: Sandstorm, diğer platformlarda da oynanabilmesine adına çıkışını 29 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirmiş ve bu kaosa son vermiş oldu.

Oynayış olarak Taktik FPS olarak tanımlanmasının sebeplerinin başında, öldüğünüz zaman savaş tamamlanana kadar veya takımlardan birinin tüm oyuncuları ölene kadar beklemeniz gerekiyor. Battlefield serilerini oynayanlar için harita dizaynı ve oluşturulan atmosfer tanıdık gelecektir. Bilinen FPS oyunlarına göre haritalarının boyutunun biraz daha büyük olduğunu belirtelim. Bu büyük haritalarda önceden belirlenmiş olan alanların ele geçirilmesi üzerine bir senaryo hakimdir. Çölün ortasında yapılan bu savaşlarda, oyunun ön plana çıkarttığı özelliklerden biri olan gerçekçi vuruş hissi tam olarak yansıtılamamış gibi duruyor çünkü oyuncular bu konuda ikiye bölünmüş durumdadır.

Insurgency: Sandstorm, atölyeleri dışarda bırakırsak üç ana mod üzerine inşa edilmiştir. Versus, Competitive ve Eşli Oyuncu modları benzerlikler taşısa bile ayrılmış modlardır. Eşli Oyuncu modu gerçek oyuncularla birlikte yapay zeka ile karşılaşılan bir modudur. Versus modu, içinde üç farklı bölüm olan Skirmish, Firefight ve Push olarak rastgele bir bölüme gönderildiğimiz mod olarak karşımıza çıkıyor. Competitive modu en tanıdık gelebilecek modlar arasında çünkü klasik FPS oyunlarıyla benzerlikler taşıyor. Bu benzerliğin sebebi bu oyunun çıkış noktası olan Counter Strike olmasıdır. Çünkü oyun ilk olarak Counter Strike modu olarak tasarlanmıştır sonradan proje büyütülerek oyuna çevrilmiştir.

Serinin ilk oyununun 3 milyona yakın bir satış rakamına ulaşmasının ardından geliştirilmeye başlanıp piyasaya sürülen Insurgency: Sandstorm, ilk olarak hızlı bir çıkış yakalasa bile istenilen satış rakamlarının gelmeyeceğini öngörebiliyoruz. Çıktığı günden bu yana Steam üzerinde 65 bin oyun almış ve bu yorumların %85’den fazlasının olumlu yorum olduğunu da bildirelim.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64 bits)
  • İşlemci: Intel Core i5-4440 (3.10GHz)/AMD FX-6300 (3.50GHz)
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760/AMD Radeon HD 7970
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 40 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64 bits)
  • İşlemci: Intel Core i7-8700 (3.20GHz)/AMD Ryzen 7 2700 (3.20GHz)
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 980/AMD Radeon R9 390X
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 40 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: SSD is recommended.
©2018 New World Interactive and Focus Entertainment. Insurgency: Sandstorm is developed by New World Interactive and published by Focus Entertainment. Insurgency: Sandstorm and its logo are trademarks or registered trademarks of New World Interactive. All other trademarks or registered trademarks belong to their respective owners. All rights reserved.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.