Halo Infinite
Geliştirici: 343 Industries,
Çıkış Tarihi: 15 Kasım 2021
8.5

OYUN HAKKINDA

Halo Infinite, 15 yıl önce kurulan ve neredeyse tüm odağını Halo serisi üzerine kurmuş olan 343 Industries tarafından geliştirilmiştir. Xbox Game Stuidos tarafından Microsoft Windows, Xbox One ve Xbox Series X S serilerinde aynı anda oynanabilir şekilde piyasaya sürülmüştür. Tek ve çok oyuncu modu bulunan bir FPS nişancı oyunu olarak tanımlanmaktadır. 343 Industries geliştirme sürecinde yeni Slipspace Engine oyun motorundan faydalanmıştır. Halo Infinite için 4K grafikler üzerinde oldukça fazla mesai harcanmıştır. Xbox Series X’te ve Windows sistemlerde, 120 FPS kara hızı rahatlıkla alınabiliyor. Yayımcılığını üstlenen Xbox Game Studios, 8 Aralık 2021 tarihinde oyunu tüm kullanıcıların oynaması için açık hale getirmiştir.

Halo serinin belki de şimdiye kadar çıkmış olan en geniş çaplı Master Chief senaryosuna sahip oyunu olarak yerini kolaylıkla alabilir. Üstelik bu oyun ücretsiz bir şekilde oyunculara sunuluyor. Tüm bunların yanında oyuna yakın zamanda eklenen Çok oyunculu modu ile yeni bir çığır açmıştır. Halo Infinite içerisinde iki farklı oyun modu bulunduruyor. Arena modunda her oyuncunun eşit şartlarda başladığı ve ekipmanların harita içerisinden toplandığı 4 kişilik ekipler halinde savaşılan mod olarak önümüze çıkıyor. Oynaması ve heyecanı yüksek bir mod olduğu oyuncular tarafından kabul ediliyor. Bir diğer modu olan BTB yani Büyük Takım Savaşları. Bu mod kaos sevenler için özellikle tercih edilmesi gereken bir ortam sunuyor. Ucu açık bir savaş alanında tercih edilen ve kullanılabilen çok çeşitli araçlar, ekipmanlar ve silahlar ile tam bir kaosun ortasında kalıyorsunuz.

Oyun içinde özelleştirme sistemi doğru şekilde entegre edilmiştir. Hem hikaye modunda hem çoklu oyunculu modunda oynanan saniyeler kazanç olarak geri dönüyor. Bu modlardan yeni kozmetik eşyalar kazanabiliyorsunuz. Tabi tüm bunlarla vakit kaybetmeden Battle Pass satın alarak da bu Spartan özelleştirmelerine sahip olabilirsiniz.

Oyun içi çoklu oyunculu sürümü oynayanların yakaladıkları gizli modlar sayılmazsa, resmi olarak Slayer ve Capture the Flag gibi 17 ayrı mod bulunuyor fakat forumlarda oyuncuların tespit ettiği modların sayısı 30’dan fazla olduğunu gösteriyor. Bu durum hikaye modundaki 12 saatlik oynanış süresinin yanında çoklu oyuncu tarafına geçildiğinde oynanış süresinin çok fazla artacağını ve oyun deneyiminin oldukça uzayacağı anlaşılıyor.

Halo Infinite, şimdiye kadar çıkan seriler arasında en iyi açılışı ve çıkışı yapan seri olarak ilk sıraya geldi. Çıkışını gerçekleştirdiği Aralık ayından bu yana 25 milyon oyuncu barajını çoktan aşmış durumda.  Önümüzdeki aylarda gelmesi planlanan Sezon 2 ile bu sayıların giderek daha da artacağını öngörebiliyoruz.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10 RS5 x64
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 or Intel i5-4440
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: AMD RX 570 or Nvidia GTX 1050 Ti
  • DirectX: Sürüm 12
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10 19H2 x64
  • İşlemci: AMD Ryzen 7 3700X or Intel i7-9700k
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: Radeon RX 5700 XT or Nvidia RTX 2070
  • DirectX: Sürüm 12
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
© 2021 Microsoft Corporation. All rights reserved. Halo Infinite is a trademark of Microsoft Corporation.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.