OYUN HAKKINDA

Grand Theft Auto V, 1998 yılında çıkan ilk oyunuyla birlikte başlayan seride Rockstar Games tarafından geliştirilen ana serinin yedinci oyunudur. Grand Theft Auto IV piyasaya sürüldükten hemen sonra 2008 yılında geliştirilmeye başlanmıştır. Geliştirilme süreci devam ederken 2009 yılında oyunla ilgili yapılan açıklamalardan 1100 sayfanın üzerinde bir senaryo hazırlığının olduğu bilgisi paylaşılmıştı. Geliştirmeye devam edilirken 2011 yılında resmi duyurusu yapılarak ilk tanıtım süreci başlamış oldu. Geliştirme sürecinin tamamlanmasının ardından dönemin konsolları için ilk olarak PlayStation 3 ve Xbox 360 olmak üzere 17 Eylül 2013’de piyasaya sürülmüştür. Ardından 18 Kasım 2014 tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirdikten sonra en çok beklenen platfrom olan PC için ise 14 Nisan 2015’de çıkışını gerçekleştirdi.

Grand Theft Auto V, genel tabiriyle GTA 5 hikaye olarak karşımıza devasa bir sarmal olan Micheal, Trevor ve Franklin üçgeninde geçen bir kurgu ile karşılıyor. Klasik girişlerin aksine oyuna aksiyonun tam ortasında bir banka soygunuyla başlıyoruz. Hikaye ile doğrudan bağlantılı olan bu açılış sahnesinde daha ilk saniyelerde aksiyonu yaşarken bir yanda da bir öğretici gibi oyunu öğreterek açılış tamamlanmış oluyor. Karakterler arasında geçişi oyun boyunca sıkça yapacağımız için bunu daha ilk sahnede öğretmek doğru bir hamle olmuş. Soygunun hemen ardından Los Santos’ta bir psikolog görüşmesinden çıkarak oyuna başlamış oluyoruz.

Micheal, Trevor ve Franklin oyun boyunca hikayelerini devam ettirip bir noktada buluşmasını göreceğimiz üç ayrı karakterdir. Serinin bir önceki oyunu çok güçlü bir hikaye ile gelmesinin ardından GTA 5 için beklentiler ve aşması gereken çıta oldukça yükselmişti fakat 3 farklı karakteri hikaye olarak oldukça başarılı bir şekilde işlemiş. Açılışta gördüğümüz banka soygunu esnasında olanların ardından göreceklerimiz daha ilk saniyelerde bizi şaşırtmayı başarıyor. Spoiler olmamasına adına hikayenin heyecanlı kısımlarını atlıyoruz.

Bir gelenek haline gelerek hikayeyi bir kenara bırakıp yaratılan açık dünyada istediğiniz gibi hareket edip şehirde olay çıkartabilir, polislerle karşı karşıya gelebilirsiniz. Devam etmek istediğinizde hikaye gereği olan görevleri yaparak oyunu tamamlayabilirsiniz. Hikaye modunun yanında online mod seçeneği de içeren Grand Theft Auto V, tarihi kazanç sağlamasına sebep olan online mod hikayeyi bitirdikten sonra mutlaka denenmesi gereken özelliklerinden biridir.

Araç sürüşlerindeki modellere göre hissiyat farkları, silah kullanımı ve yaşayan şehirde rastgele bir yere girip bowling oynamak gibi katmanlarıyla serinin en iyi oyunu olarak kabul edilmeye hazır bir şekilde karşımıza çıkıyor. 2008 yılında başlayan geliştirme süreci ve ardından tanıtım aşamasının devreye girmesiyle Rockstar Games’e 270 milyon dolarlık bir masraf ortaya çıkmıştır. Böylesine devasa bir geliştirme ve tanıtım bütçesiyle piyasaya sürülen Grand Theft Auto V, ilk üç günde 1,1 milyar dolarlık bir gelir elde ederek 5 senelik geliştirme sürecinde yapılan harcamaların karşılığının 4 katını daha ilk haftasını doldurmadan almış olması oyunun başarısını ortaya koyuyor.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
  • İşlemci: Intel Core 2 Dört Çekirdekli İşlemci Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Dört Çekirdekli İşlemci (4 CPUs) @ 2.5GHz
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
  • Depolama: 72 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: %100 DirectX 10 uyumlu
  • İlave Notlar: İndirilebilir içerikler ve programlama değişiklikleri, zaman içerisinde bu oyuna ait sistem gerekliliklerini değiştirebilir. Güncel uyumluluk bilgisi için lütfen donanım üreticinize ve www.rockstargames.com/support adresine başvurun. Mobil yonga setleri, entegre ve AGP ekran kartları gibi bazı sistem bileşenleri uyumsuz olabilir. Listede belirtilmeyen spesifikasyonlar yayıncı tarafından desteklenmeyebilir. Diğer gereklilikler: Kurulum ve çevrimiçi oynama, Rockstar Games Social Club (+13) ağında oturum açmayı gerektirir. Aktivasyon, çevrimiçi oynama ve periyodik yetki verme onayı için internet bağlantısı gereklidir. Rockstar Games Social Club platformu, DirectX, Chromium, Microsoft Visual C++2008 sp1 Redistributable Package ve yetki verme, dijital haklar yönetimi, sistem ve diğer destek amaçları için belirli donanım özelliklerini tanıyan doğrulama yazılımı gibi yazılım kurulumları gereklidir. İNTERNET ARACILIĞIYLA TEK KULLANIMLIK SERİ KODU KAYDI YAPILMASI GEREKİR; KAYITLAR, HER BİR SERİ KODU İÇİN BİR ROCKSTAR GAMES SOCIAL CLUB HESABI (+13) İLE SINIRLIDIR. HER BİR SOCIAL CLUB HESABI İLE HERHANGİ BİR ZAMANDA YALNIZCA BİR PC’DE OTURUM AÇILABİLİR. SERİ KODLARI KULLANILDIKTAN SONRA DEVREDİLEMEZ. SOCIAL CLUB HESAPLARI DEVREDİLEMEZ. Ek Gereklilikler: Bu yazılımı satın almadan önce lütfen bu sitenin hizmet koşullarını okuyun.

ÖNERİLEN:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
  • İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
  • Depolama: 72 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: %100 DirectX 10 uyumlu
"2008 - 2015 Rockstar Games, Inc. Rockstar Games, Rockstar North, Grand Theft Auto, GTA Five ve Rockstar Games R* markaları ve logoları, Take-Two Interactive Software, Inc.'in ABD'deki ve/veya diğer ülkelerdeki ticari markaları ve/veya tescilli ticari markalarıdır. Dolby ve double-D sembolleri Dolby Laboratories'in ticari markalarıdır. Bink Video formatını kullanır. Telif Hakkı © 1997-2012 RAD Game Tools, Inc. euphoria hareket sentezi teknolojisi NaturalMotion tarafından sağlanır. euphoria kodu (c) NaturalMotion 2008'dir. ""NaturalMotion"", ""euphoria"" ve NaturalMotion ve euphoria logoları NaturalMotion'ın ticari markalarıdır. Lisans altında kullanılır. Bu yazılım ürünü Autodesk® Scaleform® yazılımını (© 2013 Autodesk, Inc) içerir. Tüm hakları saklıdır. Derecelendirme simgesi Entertainment Software Association'ın bir ticari markasıdır. Tüm diğer markalar ve ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Tüm hakları saklıdır.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.