Gran Turismo 7
Geliştirici: Polyphony Digital,
Çıkış Tarihi: 4 Mart 2022
4.5

OYUN HAKKINDA

Gran Turismo 7, neredeyse 9 yılın ardından seriye yeni bir oyun olarak Polyphony Digital tarafından geliştirilmiştir. Sony Interactive Entertainment oyunun yayıncılığının yanında tanıtım süreçlerini de üstlenmiş durumdadır. Serinin 25. yılına denk gelen bu özel yılda çıkan oyunda, çıtayı çok yukarıya taşıdıklarının altı tüm tanıtımlarda ısrarla çizildi. Oyunu ilk defa yine özel bir gün olan PlayStation 5 serisinin tanıtım gününde tüm dünyayla aynı anda 11 Haziran 2020 tarihinde duyurusu yapılmıştı. Nihayetinde PlayStaion 4 ve PlayStation 5 platformlarına özel olarak 4 Mart 2022 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

Gerçekçi bir yarış simülasyonu ortaya çıkartarak bunu yine gerçek pistlere en iyi şekilde entegre etme vizyonu ile geliştirilmeye başlanan ve bunu ilk oyunundan bu yana oldukça iyi gerçekleştiren bir seridir. Serinin ilk oyununda bile PlayStation özelinde ortaya çıkartılan yaklaşık 130 civarında arabanın bulunduğu bir oyun ile gerçekçi yarış simülasyonu oyunlarının dünyasına giriş yapmışlardı. Günümüze gelindiğinde ise Gran Turismo 7 içinde dünyanın en ünlü pistlerini ve 420’den fazla araç modelini içinde bulunduruyor.

Gran Turismo 7 açılışını film tadında bir sahne ile yapıyor ve hemen ardından kendimizi yollarda buluyoruz. Oyun bizi sürüş ve araç dinamiklerini öğretmek amacıyla oldukça eğlenceli bir mod olan müzik rallisi ise başlatıyor. Yarışmaktan ziyade müziğin ritmiyle ilerlemek gibi bir mod ile oyuna ısınmış oluyoruz. Ardından menülerde kısa bir gezinti süreci oluyor. Bilgi alınabilecek noktalar, görevlerin gereklilikleri ve yerleri, dünyanın en iyi pistlerinde yapılabilecekler gibi tüm detayları menülerden aldıktan sonra tercihinize göre hareket edebilirsiniz. Sürüş yeteneği ve sürecinize göre ehliyetinizi güçlendirebilirsiniz. Özellikle online oynamayı tercih edenler için çok oyunculu mod ve sport seçenekleri bulunuyor.

Oyun, yarış sonrasında veya bir görev tamamlandığında ödüllendirmeyi biliyor. Yarış sonunda kazanılan birçok araç modeli bulunuyor. Bunların yanında koleksiyon araçlarını alabilmek için yarış kazanıp para biriktirmek ve mağazadan satın almak gerekiyor. Bu dükkanlarda eski model araçlar, ikinci el sayılan araçlar ve efsane modeller olarak anılan araçların olduğu bölümler bulunuyor. Bu satın aldığımız araçları garajımızda inceleyip çok detaylı özelleştirmeler yapabilirsiniz. Modifiye sevenler için Modifiye Merkezi oluşturulmuş ve sadece görünüm olarak değil performans olarak araçların geliştirmesi yapılabiliyor.

Nürburgring, Trial Mountain ve Tokyo gibi dünyanın en ünlü pist ve yollarında sürüş deneyimini yaşayabilirsiniz. Avrupa’dan Amerika’ya hatta Asya kıtasına kadar görevler yapabilir gerçekçi bir simülasyonun içine giriş yapabilirsiniz. Gran Turismo, PlayStation platformunun kült oyunları olarak yerini 25. yılında da kurumaya devam ediyor.

Haberler

İçerik Yok

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.