OYUN HAKKINDA

God of War, kronolojik önemi olan seri için yedinci oyun olarak karşımıza çıkıyor. Yayımcılığını Sony Interactive Entertainment üstlenirken, geliştirilmesi Santa Monica Studio tarafından yapılarak 20 Nisan 2018 tarihinde piyasaya sürülmüştür. İlk çıktığı tarihte sadece PlayStation 4 üzerinden oynanabiliyordu. PC sürümü ise 14 Ocak 2022 tarihinde Epic Games ve Steam üzerinden satışa sunulmuştur. Bu sürüm ile çok daha kaliteli bir görüntü sunabilmek için NVIDIA Reflex ile güncellemesi gerçekleştirilmiştir. Ayrıca çıktığı yıl yapılan The Game Awards 2018 etkinliğinden de ”Yılın Oyunu” ödülünü alarak dönmüştür.

Serinin ilk 6 oyunundan grafik, oynayış ve karakterleriyle ayrılırken aynı zamanda İskandinav mitolojisine giriş yapılarak yeni serilerin başlangıç adımı atılmış oldu. Oyunun hikayesi, God of War III üzerinde yaşananların üstünden geçen uzun bir zaman sonrasını anlatıyor. Bu zamana kadar Yunan mitolojisi üzerinden ilerlerken bu kez hikaye yönünü kuzeye çeviriyor ve İskandinav topraklarında bir hikayeye ve Nordik dünyasına giriş yapmış oluyor. İskandinav mitolojisinde kabul edilen dokuz diyardan altı tanesi olan Alfheim, Helheim, Jötunheim, Midgard, Muspelheim ve Niflheim üzerinden geçiş yapacağız.

Sakin bir girişle bizi yarı tanrı olan Kratos ve oğlu Atreus karşılıyor. Kratos’un bu sakince sürdürdüğü hayatın amacı aynı zamanda oğlunu hayatta karşılaşacağı zorluklara karşı hazırlamaktır. Bu hazırlık sonrasında yapmak istedikleri bir yolculuk var. Atreus’un ölen annesinin onlardan istediği son arzu olan küllerinin, içinde bulundukları diyarın en yüksek tepesine çıkartmak. Bu yolculuk oyunun başındaki gibi sakin bir yolculuk olmayacak çünkü Odin tarafından hükmedilen bu topraklarda karşılarına çok sayıda düşman çıkacak ve onları hedeflerine varmaktan uzaklaştırmak isteyeceklerdir. Üstelik karşılarına mitolojiye hakim olanların yakından tanıyacağı Thor’un oğulları olan Modi ve Magni’nin yanında Odin’in oğlu olan Baldur da çıkacaktır.

Serinin bu oyununda gerçekçi epik sahnelerin yanında oyun mekaniklerinde yapılan bazı değişiklikler kaliteyi oldukça yukarıya çıkartmıştır. Bunu en çok, değişmiş olan kamera açılarında görüyoruz. Üçüncü şahıs açısıyla birlikte atmosferin içine daha kolay dahil olunabildiğini, oyunun aldığı yorumlardan görebiliyoruz. Tüm bu gelişmelerle birlikte oyunun ana hikayesini oynamak isterseniz yaklaşık olarak 20-25 saat arasında değişirken, İskandinav topraklarında yaratılan bu evrenin içinde tüm detayları keşfetmek isterseniz 40 saatin üzerinde bir oynanış süresi sunacaktır.

Şimdiye kadar 55 milyonun üzerinde satış rakamına ulaşan God of War serisinin PC versiyonuna da ilgi oldukça yüksek. Son gelen bilgilerde 2,8 milyon satış rakamlarının aşıldığı bilgisi paylaşılmıştı. Bu durum platforma özel Exclusive Oyunlar olarak piyasaya çıkan oyunların diğer platformlara da gelmesinin önünü açmış gibi duruyor.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
  • İşlemci: Intel i5-2500k (4 core 3.3 GHz) or AMD Ryzen 3 1200 (4 core 3.1 GHz)
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 960 (4 GB) or AMD R9 290X (4 GB)
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 70 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: DirectX feature level 11_1 required

ÖNERİLEN:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
  • İşlemci: Intel i5-6600k (4 core 3.5 GHz) or AMD Ryzen 5 2400 G (4 core 3.6 GHz)
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 1060 (6 GB) or AMD RX 570 (4 GB)
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 70 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: DirectX feature level 11_1 required
© 2018, 2021 Sony Interactive Entertainment LLC. God of War is a registered trademark or trademark of Sony Interactive Entertainment LLC and related companies.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.