OYUN HAKKINDA

Fortnite, Epic Games ve People Can Fly ortaklığında geliştirilmiştir. Epic Games’in 25 Temmuz 2017 yılında yayınlandığı ”Battle Royale” kategorisine dahil edilen bir hayatta kalma oyunudur. Fortnite 2017 yılının temmuz ayında erken erişime açıldığında beklenen geri dönüşleri alamamıştı. Dünya çapında popüler hale gelmesini sağlayan en önemli geliştirmelerden biri olan, Eylül 2017’de eklenen Battle Royale Modu ile Fortnite tüm dünyanın oynadığı oyun haline gelmiştir. 

Oyunun içerisinde dört ayrı mod bulunuyor böylece her türden oyuncunun online kalmasını sağlayabiliyor. Bu kadar popüler olmasına sebep olan bu oyun modları ise Battle Royale, Çılgın Parti, Kreatif ve Dünyayı Kurtar. Bu modlar sayesinde Fortnite hala dünyada en çok oynanan hayatta kalma oyunu olarak yerini korumaya devam ediyor. En fazla 100 kişi ile oynanabiliyor. Tüm oyuncular hazırsa oyun başlar ve uçan bir otobüs ile gökyüzünde hareket edilir. Oyuncular haritada istedikleri noktaya iniş yapmaya başlayabilir. İndikleri noktada çevredeki her şeyi yağmalayıp silahlar, bombalar, can ve benzeri eşyaları bulmaları gerekiyor. Böylece biraz sonra çıkacak olan savaşa hazır hale gelebilir. Tüm bunlar yaşanırken oyun haritası da giderek küçülür ve tüm oyuncuların bu savaşın içine iter. Savaş bittiğinde sona kalan oyuncu veya oyuncu grubu kazanmış olur.

Fortnite günümüz oyunlarından farklı olarak ücretsiz bir şekilde oyunculara sunulmuştur. Kayıt olup, oyunu indirip giriş yaptıktan sonra hiçbir ücret ödemeden oyunu oynamaya başlayabiliyorsunuz. Oyun içi satın alımlar elbette mevcut fakat bu satılan ürünler tamamen kozmetik odaklı olup oyunculara herhangi bir üstünlük sağlamıyor. Bu kozmetik eşyalar doğrudan ödeme yapılarak alınabildiği gibi oyun içindeki görevleri yaparak da bu ürünleri herhangi bir para ödemeden alabiliyorsunuz. Oyun içi satın alımları mağaza üzerinden yapılabiliyor. Mağazanın ve oyunun geçerli para birimi ”V-Papel” ile bu alışverişi yapabiliyorsunuz.  

Oyunun başarılı hamlelerinden biri de neredeyse bütün platformlarda kolayca erişilebiliyor ve oynanabiliyor olması. Fortnite şu an PC, PlayStation, Xbox, Mac, Switch ve Android cihazlar üzerinden oynanabiliyor. Son yaşanan davalardan sonra oyun iOS cihazlarda hala oynanabiliyor fakat güncelleme alması Apple tarafından engellendi. iOS kullanıcıları cihazlarında hala Fortnite yüklü ise 13.40 sürümünde oyuna kaldığı yerden devam edebiliyor. Sadece artık oyunun desteğini kaybeden modeller mevcut onlar da iPhone 5S, Pad Air, Mini 2, 3; iPod Touch 6. Nesilden daha eski bir sürüme sahip cihazlar üzerinden oyun artık oynanamıyor. 

Yaklaşık olarak 400 milyonda fazla kayıtlı oyuncusu olan Fortnite, kendisinden daha az bahsediliyor olsa bile hala en çok oynanan hayatta kalma oyunu olarak yerini koruyor. Aylık ortalama 85 milyon aktif oyuncuya sahiptir. Yeni gelen sıfır inşa modu ile bu oyuncu sayısını daha da arttıracak gibi görünüyor.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Önerilen:

Ekran Kartı: Nvidia GTX 960, AMD R9 280 veya muadili DX11 ekran kartı
Ekran Kartı Belleği: 2 GB VRAM
İşlemci: Core i5-7300U 3.5 GHz, AMD Ryzen 3 3300U veya muadili
Bellek: 8 GB RAM veya üzeri
İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit

Minimum:

Ekran Kartı: PC’de Intel HD 4000; Intel Iris Pro 5200
İşlemci: Core i3-3225 3.3 GHz
Bellek: 4GB RAM
İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit veya Mac OS Mojave 10.14.6

İleri Düzey Ayarlar İçin:

Ekran Kartı: Nvidia GTX 1080, AMD Radeon RX 5700 XT veya muadili bir ekran kartı
Ekran Kartı Belleği: 4 GB veya üzeri VRAM
İşlemci: Intel Core i7-8700, AMD Ryzen 7 3700x veya muadili
Bellek: 16 GB veya üzeri RAM
Sabit Disk: NVMe SSD
İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.