OYUN HAKKINDA

FIFA 22, artık her yıl yenisinin piyasaya çıktığı ve sabit kitlesi tarafından düzenli olarak satın alınıp oynanmaya devam eden bu seri özelinde satışa çıkan 29. oyundur. Electronic Arts bünyesinde karşımıza çıkan yeni nesile geçiş olarak nitelendirilen, EA Games seri oyunlarının en önemlisi olarak nitelendiriliyor. EA Sports tanıtımlar ve lansmanlarda serinin artık yeni bir nesile geçişinin başlayacağından uzun uzun bahsedilmişti fakat oyun severler bu durumu pek hissetmemiş gibi duruyor. 26 Eylül 2021 itibariyle FIFA 22 Ultimate Sürüm özelinde önyükleme ve sınırlı süreyle oyuna erişimin ardından, tüm dünya ile aynı anda Windows, PlayStation ve Xbox serilerinin hepsi için 1 Ekim 2021 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

EA Games, FIFA serisinin yeni oyunu için yine 2 farklı sürüm olan Standart ve Ultimate ile satışa sunuldu. Standart sürüm ile birlikte Haftanın Takımı için 1 oyuncu, Kylian Mbappe özelinde kiralık eşyalar, FUT Ambassador tarafında kiralık oyuncu seçimi, Kariyer Modu için yerli yetenek seçeneği gibi bir paket içeriğine sahiptir. Ultimate sürüm ise tüm bu özelliklerin yanında ekstra olarak, takas edilemez oyuncu, 4600 FIFA Puanı, ücretsiz olarak yapılabilecek PlayStatin 5 yükseltme hakkı ve ön siparişini gerçekleştirmiş olanlar için dört gün önceden erişim imkanı sunuyordu.

Son güncellemelerle birlikte 18 bin futbolcu, 750 takım ve 100’den fazla stadyumun yanında 50’den fazla lig bulunuyor. FIFA 22 bu yıl dört farklı mod ile sunuldu. Kariyer Modu, Volta Football, Ultimate Team ve Pro Clubs olmak üzere tanıdık içerikler yer alıyor.

Kariyer modunda oyuncu veya teknik direktör olarak ilerleyebilirsiniz. Kulüp kurabilirsiniz. Formaların tasarımına, stadyumun konseptine kadar birçok detayı belirleyebilirsiniz. Volta Football, tanıtımlarda en çok ilgi çekecek modu gibi görünüyordu çünkü futbolu sokaklarda öğrenip sevenler için o günler geri geliyor. Bir oyuncu belirleyip ekipmanlarına kadar seçtikten sonra dünyada bulunan sokak sahalarında maç yapabilirsiniz. Burada kazanılan puanlarla karakterinizin ve ekipmanlarınızın gelişimini devam ettirebilirsiniz. FIFA Ultimate Team, kişiselleştirilmiş bir takım, kadro, forma ve armalarla ister yapay zekaya karşı isterseniz de gerçek oyuncuların kurmuş oldukları takımlarla online olarak karşılaşmanızı sağlayan mod olarak yayınlandı.

FIFA serisi 1993 yılında çıktığı günden bu yana futbol dünyası yeni oyuncular, yeni yıldızlar ve yeni kariyerler çıkardığı sürece oynanmaya devam edileceğini biliyoruz. FIFA 22 aktif olarak 150’den fazla ülkede satış yapmaya ve oynanmaya devam ediyor. Oynayış mekaniğinin değişmesi yönünde çok fazla talep olmasına rağmen bu değişim çok hızlı gerçekleşmeyecek gibi görünüyor.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10 – 64-Bit
  • İşlemci: Intel Core i3-6100 @ 3.7GHz or AMD Athlon X4 880K @4GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB or AMD Radeon HD 7850 2GB
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10 – 64-Bit
  • İşlemci: Intel i5-3550 @ 3.40GHz or AMD FX 8150 @ 3.6GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 or AMD Radeon R9 270X
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
©2021 Electronic Arts Inc. EA, EA SPORTS ve EA SPORTS logosu, Electronic Arts Inc.in ticari markalarıdır. FIFA lisanslı resmi ürün. © FIFA ve FIFA Lisanslı Resmi Ürün Logoları, FIFA’nın tescil hakları ve/veya ticari markalarıdır. Tüm hakları saklıdır. Electronic Arts Inc. tarafından lisansla üretilmiştir.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.