OYUN HAKKINDA

Elden Ring, Japonya merkezli bir oyun geliştiricisi olan FromSoftware şirketi tarafından geliştirilmiştir. Bir aksiyon ve rol yapma oyunu olan Elden Ring’in yayımcılığını da Bandai Namco Entertainment üstleniyor. Oyun yönetmeni olarak aynı zamanda senaristlerinden biri olan, Demon’s Souls oyuncularının yakından tanıdığı Hidetaka Miyazaki yer alıyor. Elden Ring ile ilgili ilk haberler gelmeye başladığında en çok heyecan yaratan gelişmelerden biri de senaristlerden birinin George R. R. Martin olmasıydı. Bu ortak çalışmalar sonunda 22 Şubat 2022 tarihinde oyun tüm dünyada aynı anda piyasaya sürülmüştür.

İlk olarak E3 2019 etkinliğinde karşımıza çıkan Elden Ring, uzun bir geliştirme sürecinin ardından Windows, PlayStation ve Xbox platfromlarında çıkışını gerçekleştirdi. Minimum sistem gereksinimlerinin ortalama oyunların biraz üstünde olduğunu rahatça söyleyebiliriz. Fantastik, Üçüncü Şahıs ve RPG kategorilerinde önümüze çıkan oyunun fantastik dünyasının ismi ”Lands Between” olarak belirtildi. Yaratılan bu evrende bulunan hükümdarların Elden Ring ile kutsandığını görüyoruz. Hikayenin kırılma noktası olan Lands Between’de bulunan bazı kabile ve toplulukların Elden Ring ile aldıkları kadim güç kaybolmuştur. Bu yaşananlardan sonra evrende savaş çıkmış ve Elden Ring parçalarına ayrılmıştır. Olayların sonunda hikaye bizi Lands Between’de Elden Ring parçalarını toplayıp Elden Lord olmak üzerine yolculuğa başlatır.

Oyunda başlangıç için tercih edilebilecek dört farklı karakter sınıfı yer alıyor. Warrior yani Savaşçı sınıfı, gözlendiği kadarıyla oynanması zor karakterlerin başında yer alıyor. Beceri üzerine kurulu olan bu karakter sınıfı, oyun deneyimini en fazla yaşayacağınız sınıftır. Bloody Wolf yani Kanlı Kurt, Souls esinlenmesi içeren dev silahlar kullanabildiğiniz yerdir. Şampiyon sınıfı, kalabalık gruplarla savaşabilmek adına tercih edilmesini sağlayan bir özellik barındırıyor. Ejderha Ateş Büyüsü ile kalabalık savaşlarda yer alabilirsiniz. Son olarak Enchanted Knight yani Büyülü Şövalye sınıfı ise çeşitli büyüler ile yaratıklarla olan savaşınızı en yukarılara çıkartmanızı sağlar.

Elden Ring, son dönemde çıkan en iyi oyunların en iyi özelliklerinin toplandığı bir açık dünya vaat ediyor. Akıl almaz yenilikler getirmek yerine, hali hazırda gelmiş olan tüm yenilikler oyunda yaratılan bu evrendeki açık dünyaya en iyi şekilde entegre edilmiş durumdadır. Tüm bu detaylar sonunda ortaya çıkan oyun dünya çapında rekorlara imza atarak serüvenine başlamış oldu.

Yayınlandığı gün Steam üzerinden anlık olarak eş zamanlı oyuncu sayısı 1 milyonu aştı. Gün boyunca 750 bin ile 1 milyon arasında dolaşan oyunda gün geçtikçe rekorlar tazelenmeye devam etti. Onuncu güne gelindiğinde 2 milyon oyuncu çoktan satın almıştı. Elden Ring ekibinin son paylaştığı teşekkür mesajından öğrendiğimiz üzere Japonya’da 1 milyon dünya genelinde 12 milyon satış rakamlarına ulaşılmıştır.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: INTEL CORE I5-8400 or AMD RYZEN 3 3300X
  • Bellek: 12 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GEFORCE GTX 1060 3 GB or AMD RADEON RX 580 4 GB
  • DirectX: Sürüm 12
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: Windows Compatible Audio Device

ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows 10/11
  • İşlemci: INTEL CORE I7-8700K or AMD RYZEN 5 3600X
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GEFORCE GTX 1070 8 GB or AMD RADEON RX VEGA 56 8 GB
  • DirectX: Sürüm 12
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: Windows Compatible Audio Device
ELDEN RING™ & ©BANDAI NAMCO Entertainment Inc. / ©2022 FromSoftware, Inc.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.