9

OYUN HAKKINDA

Dying Light 2 Stay Human, serinin ikinci oyunu olarak Techland tarafından geliştirilmiştir. Yayıncılığını da yapan Techland bu kez, Hitman ve Just Cause gibi oyunlardan tanıdığımız Square Enix şirketinden destek alıyor. Oyunun ilk açıklanan resmi çıkış tarihi 7 Aralık 2021 olarak belirlenmişti fakat çok kısa bir zaman sonra ertelenmek zorunda kaldığını duyurdular. Çok tepki gelmesinin ardından daha fazla ileri bir tarihe ötelemeden 4 Şubat 2022’de PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 ve Xbox Series serileri için piyasaya sunulmuştur. E3 2018’de tanıtımını seyrettiğimiz fakat üst üste gelen ertelemelerin ardından meraklar iyice artmış üstüne birde serinin ilk oyunun üzerinden 7 yıl geçmiş olması beklentiyi oldukça arttırmış ve büyük bir ilgiyle karşılanmıştı.

İlk oyun ülkemizde çok sevilmişti ve hala oynanmaya devam ediyor ancak yoğun talep olmasına rağmen Türkçe dil desteği getirmemişlerdi. Bu ilgiyi serinin yeni oyununda dikkate alarak Türkçe dil desteğiyle yayınladılar. İlk oyunda olduğu gibi açık dünyada zombi ve kıyamet temaları üzerine kurulu bir FPS, Rol Yapma oyunu olarak sunulmuştur.

Harran’da başlayan hikayesinin üzerinden uzun yıllar geçmiş ve artık evrende yaşanan virüs krizi çözülmüş ardından başka bir sorun ile karşılaşılmıştır. Başlangıçta karakterimiz Aiden kayıp kız kardeşini aramaktadır ve bulmak için gereken bilgileri topluyordur. Biz hikaye olarak burada dahil oluyoruz. Bildiğim az şeyden biri The City kaybolduğu bölgenin adı. İlk oyunda görmediğimiz hikaye kırılmaları oyuna yerleştirilmiş durumdadır. Verdiğimiz tüm karar ve seçimler hikaye ve karakterimizin durumunu etkileyecek şekilde bir kurguya sahip. Oyunun hikayesi tatmin edici uzunlukta olması sevindirici, üstelik tam olarak evreni yaşamak istiyorsanız yan hikayeleri ve görevleri yaparak ilerlemeniz tavsiye ediliyor.

Hikayede ilerlemeyi kolaştıran bazı kararları vermek size kalmış durumda. Hikaye devam ettikçe Hayatta Kalanlar ile ilerlemeyi tercih ederseniz bazı kolaylıklar sağlayacak. Örneğin bazı kılavuzlara ulaşacaksınız ve bu sizin çatılar üzerinde kolay dolaşmanızı sağlayacak. Yeni ortaya çıkan virüsten tamamen kurtulmak için ele geçirdiğiniz bölgenin korunması ve etrafında tuzaklar bulunması için Barış Muhafızlarıyla birlikte hareket etmeniz gerekiyor. Bu seçimleri yapmak oyunu nasıl oynamak ve nasıl bir evrende yaşamak istediğinize göre değişkenlik göstereceğini unutmayın. İlk oyundan çok iyi bildiğimiz gece gündüz zombi döngüsü bu oyunda da hakim durumdadır. Geceleri çok sayıda ve agresif zombilerle karşılaşacaksınız. Gündüz ise görev amacıyla girmeniz gereken evlerin karanlık odalarında sizleri sürprizler bekliyor olacak. Bu noktada kendinizi savunabilmek için silah tercihlerinizin önemi ortaya çıkacak. Oyunda kullanabileceğiniz çok sayıda silah ve gelişme mevcut. Bunlara dikkat etmeniz gerekiyor çünkü hikaye ilerledikçe karşılaşacağınız durumlar değişecek.

Dying Light 2 Stay Human, tıpkı serinin ilk oyununda olduğu gibi açılış rekorları kırarak başladı. Oyun şubat ayında satışa sunulduktan sadece 1 ay sonra 5 milyon satış rakamına ulaştığını Techland resmi hesabından duyurdu. Serinin yeni oyunu çıkana kadar ilk oyunu hiç yalnız bırakmayan şirket 25 milyon satış rakamlarını uzun vadede geçmişti. Aynı ilgiyi ikinci oyun olan Dying Light 2 Stay Human içinde göstereceğini duyuran şirket yeni bir rekora daha imza atabilir.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows® 7
  • İşlemci: Intel Core i3-9100 / AMD Ryzen 3 2300X
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Ti / AMD Radeon™ RX 560 (4GB VRAM)
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows® 10
  • İşlemci: AMD / Intel CPU running at 3.6 GHz or higher: AMD Ryzen 5 3600X or Intel i5-8600K or newer
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce RTX™ 2060 6GB or AMD RX Vega 56 8GB or newer
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
Dying Light 2 © Techland S.A. Published and developed by Techland S.A. All other trademarks, copyrights and logos are property of their respective owners. All rights reserved.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.