OYUN HAKKINDA

Cyberpunk 2077, CD Projekt Red tarafından oyun çıkmadan 8 yıl önce 2012 yılında duyuruldu. 2007 yılında piyasaya sürdükleri The Witcher serisi ile tanıdığımız CD Projekt Red, böylesine büyük bir oyunun ardından duyurdukları yeni oyun büyük heyecan yaratmıştı. CD Projekt RED ekibi The Witcher 3: Wild Hunt oyunu ile zirveye çıktıklarını kanıtlamışlardır. Tüm bunların ardından neredeyse 8 yıldır çıkması beklenen Cyberpunk 2077 için aşılması gereken çıta epey yükselmiş oldu. Polonyalı geliştiriciler ilk duyurunun ardından 6 yıl sonra E3 2018 konferansında ilk tanıtımı 50 dakikalık bir oynanış videosu ile birlikte yapmış oldular. Bu sürecin ardından PC, PlayStation 4, Stadia, Xbox One ve Xbox Series X/S platformları için 10 Aralık 2020’de Açık Dünya, RPG ve FPS kategorilerinde piyasaya sürülmüş oldu.

REDengine4 oyun motoru kullanılarak geliştirilen oyunun distopik bir şehir olan Night City isimli bir evreni bulunuyor. Bu açık dünya olarak yaratılan distopik Night City evreninde V isimli bir karakteri oynayacağız. Yakın dövüş, online korsanlık ve silah kullanımı konusunda yetenekleri bulunan karakterimizi, oyun açılış ekranında saatlerce sürecek bir şekilde her detayını baştan kendiniz kararlaştırarak özelleştirme imkanınız bulunuyor. Kadın, erkek ya da cinsiyetsiz olarak bir insanın tüm vücudundan saçına, dövmesine kadar bütün detaylara müdahale edebiliyoruz. Bu kısımları seçtikten sonra hikaye bizi Night City’nin değişik noktalarında 3 farklı hikayenin içine dahil edebiliyor. Açılışta bize üç farklı hikaye sunuyor ve bunlardan istediğimiz birini seçerek 20 dakikalık bir girişin ardından kendimizi Jackie Welles’le birlikte bir kurtarma operasyonunun içinde buluyoruz.

Karakterlere yüklenen tek bir yetenek sınıfı bulunmuyor. Oyunda ilerledikçe geliştireceğimiz üç farklı sınıf bulunuyor. Ekipman kullanımı, makinelerle olan etkileşim ve dövüş sistemi geliştirilmeye açık sınıflar olarak yer alıyor. Yaratılan Night City, rakipleri sayılabilecek GTA V veya RDR 2 kadar büyük bir haritaya sahip olmasa bile oluşturulan bu şehrin çok yoğun yaşanıyor olması bu hissiyatı ortadan kaldırıyor. Neredeyse her noktası ile etkileşime geçebildiğiniz bu şehirde geçecek olan hikayemiz ortalama 100 saat gibi bir oynanış vaadiyle geliyor.

Cyberpunk 2077, çıktığı ilk hafta oyunun hikayesinden söz ettirmesini beklerken bunların hiçbiri yaşanmadı çünkü her şeyin önüne geçen bir bug ve crash festivali seyrettik. Oyunda oluşan hatalardan dolayı dünya çapında bir kaos oluştu. Kısa sürede çözülemeyecek problemler olması sebebiyle 8 yıldır beklenen oyunda bunlarla karşılaşıyor olmak bütün beklentilerin çöpe gitmesine sebep oldu. Bugüne gelene kadar çok sayıda güncelleme getiren CD Projekt RED ekini 1.5 güncellemesi gibi büyük çapta güncellemeleriyle oyunu oynanabilir hale getirdi.

Tüm bu yaşananlara rağmen ekibin açıkladığı 2021 raporlarından öğrendiğimiz üzere 20 milyon satış rakamını aşmış olması şaşırtıcı görünüyor. Oyunun çıktığı ilk hafta yaşananları eğer yaşamadıysanız oyunu alıp oynamak için doğru bir gündesiniz. Sayısız güncellemenin arından sorunsuz bir hale getirilen Cyberpunk 2077, her şeye rağmen şans verilmesi gereken oyunlar arasında yerini almıştır.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Intel Core i5-3570K or AMD FX-8310
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 or AMD Radeon RX 470
  • DirectX: Sürüm 12
  • Depolama: 70 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: In this game you will encounter a variety of visual effects that may provide seizures or loss of consciousness in a minority of people. If you or someone you know experiences any of the above symptoms while playing, stop and seek medical attention immediately.

ÖNERİLEN:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Intel Core i7-4790 or AMD Ryzen 3 3200G
  • Bellek: 12 GB RAM
  • Ekran Kartı: GTX 1060 6GB / GTX 1660 Super or Radeon RX 590
  • DirectX: Sürüm 12
  • Depolama: 70 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: SSD recommended
CD PROJEKT®, Cyberpunk®, Cyberpunk 2077® are registered trademarks of CD PROJEKT S.A. © CD PROJEKT S.A. All rights reserved. All other copyrights and trademarks are the property of their respective owners.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.