Battlefield V
Yayıncı: Electronic Arts,
Geliştirici: DICE,
Çıkış Tarihi: 20 Kasım 2018
9

OYUN HAKKINDA

Battlefield V, artık birçok oyuncu için kült haline gelmiş olan serinin 16. oyunu olarak DICE tarafından geliştirilmiştir. Origin Access Premier özelliğinin tanıtımını da ön plana çıkartmak için 9 Kasım 2018 tarihinde Premier kullanıcıları herkesten önce erken erişimle oyuna giriş yapabilmişlerdir. Ardından oyunun yayıncılığını üstlenen Electronic Arts tarafından PlayStation, PC ve Xbox One için 20 Kasım 2018 tarihinde tüm dünya ile aynı anda piyasaya sürülmüştür. Serinin bir önceki oyunu olan Battlefield 1 hikaye ve atmosfer olarak I. Dünya Savaşı ele alınmıştı. Bu zaten oyunun hayranları tarafından 3 oyundur beklenen bir haberdi. Battlefield V ise II. Dünya Savaşı’nda yaşanan spesifik olaylar üzerine kurulmuştur. Savaşın tam ortasında kaldığınız bir FPS oyunu olarak hem hikaye modu hem de çok oyunculu mod ile karşımıza çıkıyor.

Oyunda genel tema II. Dünya Savaşı olsa bile aslında odaklanılan çok fazla bilinmeyen olay ve muharebelerdir. Olayın gerçekleştiği mekanlar birebir yansıtılır ve kurgusu da çok fazla değiştirilmeden aktarılmıştır. Under No Flag bu hikayelerden biridir. Kuzey Afrika cephesini konu alan bu bölümde Londra’da bir hapishaneden kaçırılıp İngilizlerin Özel Bot Bölüğü olan SBS üyesi yapılan Billy Bridger işlenmiştir. Bridger özgür kalabilmek için SBS birlikleriyle bölgede bulunan Nazilere ait hava üstlerini yok etmesi gerekiyor. Tirailleur bölümü Fransa topraklarında yaşanan Dragoon Harekatı’nı konu alır. Burada bulunan Senagalli piyadelerden biri olan Deme Cisse özelinde, Fransa’nın sömürge kuvvetleri olarak bölgede Nazilere karşı verdikleri savaşı anlatır. The Last Tiger ise Alman birliklerinin teslim olması ve Müttefik Devlet birliklerinin galip gelmesini konu alınır. Burada Alman tarafındayız Kıdemli bir Tank Komutanı’nın son kalan Tiger I model tankıyla ABD askerlerini püskürtmeye çalıştığı anları yaşıyoruz.

Hikaye modunun yanında en çok tercih edilen çoklu oyuncu modları ise oldukça zengin seçenekleriyle savaşın her türlüsünü oyunculara yaşatıyor. Team Deathmatch, Firestorm, Frontlines, Breakthrough, Domination, Conquest, Outpost, Airborne, Combined Arms ve Squad Conquest gibi seçenekler sunuyor. Bu modların bazılarında radyo kulesi ele geçirip asker kazanarak en yüksek sayıya ulaşanın maçı kazandığı, 8 kişilik 2 takımın Rotterdam haritasında savaşıp bölge fethedenin kazandığı, sadece hayatta kalma üzerine kurulu son kalan birliğin kazandığı, tüm bayrakları ele geçirenin kazandığı, paraşütlerle havadan savaş alanına inip bomba imhası yaparak kazanılan bu modlardan istediğinizi tercih edebilir II. Dünya Savaşı’nın her anını sonuna kadar hissedebilirsiniz.

Oyun dünyası için oldukça fazla oyunun çıkış yaptığı bir döneme denk gelen Battlefield V, piyasaya çıkışının 3. ayında 7,5 milyon satış rakamlarına ulaşmıştı fakat oyunun maliyetine bakıldığında bu durum Electronic Arts tarafından çok olumlu olarak karşılanmamıştı. Seriye ek olarak sürekli çıkan DLC’ler ile bu durum değiştirilmeye çalışılsa da çok etkili olmadığını görebiliyoruz.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 and Windows 10
  • İşlemci: AMD FX-8350/ Core i5 6600K
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce® GTX 1050 / NVIDIA GeForce® GTX 660 2GB or AMD Radeon™ RX 560 / HD 7850 2GB
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10 or later
  • İşlemci: AMD Ryzen 3 1300X/Intel Core i7 4790
  • Bellek: 12 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce® GTX 1060 6GB/AMD Radeon™ RX 580 8GB
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
EA Kullanıcı Sözleşmesi: Almanya'da ikamet edenler için terms.ea.com/de ve diğer ülkelerde ikamet edenler için terms.ea.com/tr geçerlidir.
EA Gizlilik ve Çerez Politikası: Almanya'da ikamet edenler için privacy.ea.com/de ve diğer ülkelerde ikamet edenler için privacy.ea.com/tr geçerlidir.
Origin Son Kullanıcı Lisans Anlaşması: Almanya'da ikamet edenler için ea.com/de-de/legal ve diğer ülkelerde ikamet edenler için ea.com/en-gb/legal geçerlidir.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.