Battlefield 2042
Yayıncı: Electronic Arts,
Geliştirici: DICE,
Çıkış Tarihi: 8 Ekim 2021
2

OYUN HAKKINDA

Battlefield 2042, Electronic Arts kataloglarında karşımıza çıktığını gördüğümüz kült sayılmaya doğru ilerleyen bir FPS oyunudur. Hikaye olarak Battlefield 4’ün devamı olarak konumlanan oyunun geliştiriciliğini DICE ve Criterion Games ortaklığı üstleniyor. Windows, PlayStation ve Xbox için çıkışını aynı anda 19 kasım 2021 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Oyunla ilgili birçok detay orijinal youtube kanalı aracılığı ile hem yeni eklenecek olan haritalar hem de oynanış videoları gibi içeriklerle tanıtımı yapılan fakat tüm bu çalışmalara rağmen serideki en fazla olumsuz eleştiri alan ve tüm serinin en fazla oyla en düşük puanlarına sahip oyunu olarak yerini korumaya devam ediyor.

Frostbite Engine oyun motoru ile geliştirilen, çıkış öncesi yapılan tüm lansmanlarda, oyun içi modlarından olan 128 kişilik haritaları ile tüm ilgiyi üstlerine toplamışlardı fakat oyun çıktıktan sonra işler lansmanlardaki gibi olmadı.

Battlefield 2042, üç ayrı mod ile oyunculara sunuldu. Battlefield Portal, All-Out Warfare ve Hazard Zone iyi düşünülmüş ve her oyuncunun içine dalabileceği modlardır. Bu modlar arasında seriyi en iyi yansıtan All-Out Warfare, tam bir takım oyunu üzerine kurulu alan stratejisi gerektiren modudur. 128, 64 ve 32 kişiden oluşan ve dörder kişilik ekiplere ayrıldıktan sonra bir taraf savunma yaparken diğer tarafın saldırdığı, harita ele geçirme ve üstünlük sağlama üzerine kurulu basit ama özünü en iyi yansıtan seçenektir. Oyunun yararlandığı özelliklerinden biri olan ve modların içinde gördüğümüz yapay zekaya sahip botların oyunun heyecanını arttırmak için kişi sayısını tamamladığıdır. Böylece harita hiç boş kalmıyor ve aksiyon sürekli olarak devam ediyor. Hazard Zone daha çok casusluk ve gizlilik olaylarını sevenler için, bilgi ve veri toplama üzerinden okunabilecek mod olarak ilgilisinin oynayacağı fakat çok tercih edilmeyen bir modudur.

Battlefield Portal, adından da anlaşılacağı üzere oyuna eklenmiş bir zaman makinesi gibi düşünebilirsiniz. Bu mod sayesinde çıkmış olan tüm Battlefield oyunları arasında yolculuk yapabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz oyun başladığında geçmişteki oyunda bulunan silahlar, haritalar ve araçlar sizi karşılıyor olacak. Böylece Battlefield evreninde istediğiniz harita ve silahları günümüz teknolojisiyle yeniden yaşamış oluyorsunuz.

Oyun çıkışını yaptıktan sonra 128 kişilik kaos haritalarında yaşanan server ve bug kaynaklı sorunlardan sonra Almanya fiyatı 60 euro olan ve fiyatının fazla olduğu konuşulan Battlefield 2042, serinin en çok beklenen ana en kötü sonucunu veren oyunu olmuştur. Battlefield 3 oyunun satış olarak ilk haftadan 4,7 milyonluk açılışından sonra serinin en iyi ilk hafta açılışını yapan ikinci oyunu, 4,3 milyon ile Battlefield 2042 olsa da beklentilerin altında kalmıştır. Online oyunların en çok ilgiyle takip edildiği ülkemize, hikaye modu olmamasına rağmen Türkçe dil desteği olmadan satışa sunulmuş olması da ayrıca şaşırtıcıydı. Yaşanan tüm sorunlardan sonra serinin en büyük hayal kırıklığı olduğunu, serinin hayranlarının açıkça ifade etmesinden görebiliyoruz.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600, Core i5 6600K
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 560,Nvidia GeForce GTX 1050 Ti
  • DirectX: Sürüm 12
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 100 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
  • İşlemci: AMD Ryzen 7 2700X, Intel Core i7 4790
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 6600 XT, Nvidia GeForce RTX 3060
  • DirectX: Sürüm 12
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 100 GB kullanılabilir alan
KOŞULLAR VE SINIRLAMALAR GEÇERLİDİR. AYRINTILAR İÇİN https://www.ea.com/games/battlefield/battlefield-2042/disclaimers ADRESİNE BAKIN. HİÇBİR SİLAH, ASKERİ ARAÇ YA DA TEÇHİZAT ÜRETİCİSİ BU OYUNA KATKI, SPONSORLUK VEYA DESTEK SAĞLAMAMIŞTIR.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.