Battlefield 1
Yayıncı: Electronic Arts,
Geliştirici: DICE,
Çıkış Tarihi: 21 Ekim 2016
4.5

OYUN HAKKINDA

Battlefield 1, seri için DICE tarafından Frostbite 3 oyun motoru ve bazı yeni mekanikler dahil edilerek geliştirilen 15. oyun olarak piyasaya sürülmüştür. Battlefield 4 sonrasında yeni bir serinin ilk oyunu sayılıyor. 6 Mayıs 2016 tarihinde yapılan resmi açıklama ile duyurulmuş ve birçok detay paylaşılmıştı. Ardından 31 Ağustos 2016’da açık beta sürümü oyuncuların test etmesi için başlatıldı ve 8 Eylül 2016’ya kadar devam etti. Bu test sürecinde tahmin edilenden fazla sorun olduğunun geri bildirimini alan geliştiriciler duruma hızlıca müdahale etmek istediler haliyle oyunun yayıncılığını yapacak olan Electronic Arts, çıkış tarihinin kısa bir süre ertelendiğini açıkladı. Düzeltmeler gerçekleştirildikten sonra 21 Ekim 2016’da Windows, PlayStation ve Xbox One için çıkışını yapmış oldu.

Serinin bu oyunu hem hikaye modu hem de çok oyunculu modu bulunan bir Savaş, Aksiyon ve FPS oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Tema olarak tamamen I. Dünya Savaşı üzerine kurulu bir hikaye yapısı var. Yaşanan savaşın daha da çarpıcı şekilde hissedilebilmesi için oyuna yakın dövüş mekaniklerine sahip bazı silahlar entegre edilmiş durumdadır. Savaş tek bir kademede yapılmadığı için tüm mekanize birliklerin yaşadıklarını gösterebilmek adına oyunda 3 ana sınıf ve 12 alt sınıf bulunuyor. Infantry-Based, Elite Classes ve Vehicle-Based olarak adlandırılan bu sınıfların altında ise Assault, Infiltrator Kit, Trench Raider Kit, Tank Hunter Kit, Medic, Support, Scout, Sentry Kit, Flame Trooper Kit, Tanker, Cavalry ve Pilot gibi kademeler bulunuyor. Bu kademelerde neler yapıldığıyla ilgili örnek vermek gerekirse Medic ile başlamayı tercih ederseniz savaş alanında takımınızda bulunan arkadaşlarınızı canlı tutmak ve iyileştirmek üzere bir göreviniz bulunuyor. Scout oOyuncuyu grind yapmaya yönlendiriyorlarak başlamayı tercih ederseniz ana göreviniz düşmanları tespit edip işaret fişeği kullanarak arkadaşlarınıza düşmanın yerini bildirmektir. Bu gibi görevler ile bir savaşta yaşananları her kademede bulunarak hissetmeniz isteniyor.

Oyunda döneme uygun makineli tüfekler, otomatik tüfekler, topçular, alev silahlar ve zehirli gaz gibi çok sayıda silah ve ekipman bulunuyor. Bunun yanında ağır silahlar da mevcut. Tanklar, arabalar, zırhlı kamyonetler, uçak, bot, tren ve hatta zeplin gibi I. Dünya Savaşı’na damga vurmuş tüm araçlar dahil edilmiş durumdadır. Oyuna dahil edilmiş olan tüm ekipman ve silahlar özelleştirilebilir olarak yer alıyor. Gerektiği alanlarda at binerek savaşa dahil olmanız mümkün oluyor. Çok oyunculu 64 kişilik modlarda tüm bu detayların nasıl bir kaos yarattığını oyuna girdiğinizde çok net göreceksiniz.

Uzun bir aradan sonra I. Dünya Savaşı temasına dönüş yapan Battlefield 1 satış rekorlarıyla istediğini almış oldu. İlk haftasında Battlefield Hardline ve Battlefield 4’ün ilk haftasının toplam satışını bile geçerek en çok satanlarda zirveye oturdu. Battlefield 1 resmi kaynaklardan açıklanan bilgilere göre 24 milyon oyuncuya ulaşmakta zorlanmadı. Battlefield zamanda ileriye gitmeyi bırakıp oyuncuları eski tarihi savaşlara götürdüğü sürece oyuncuların ilgisini kazanmaya devam edecektir.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 and Windows 10
  • İşlemci: Processor (AMD): AMD FX-6350 Processor (Intel): Intel Core i5 6600K
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Graphics card (AMD): AMD Radeon™ HD 7850 2GB Graphics card (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GTX 660 2GB
  • DirectX: Sürüm 11
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10 or later
  • İşlemci: Processor (AMD): AMD FX 8350 Wraith Processor (Intel): Intel Core i7 4790 or equivalent
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: Graphics card (AMD): AMD Radeon™ RX 480 4GB Graphics card (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GTX 1060 3GB
  • DirectX: Sürüm 11
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
EA Kullanıcı Sözleşmesi: Almanya'da ikamet edenler için terms.ea.com/de ve diğer ülkelerde ikamet edenler için terms.ea.com/tr geçerlidir.
EA Gizlilik ve Çerez Politikası: Almanya'da ikamet edenler için privacy.ea.com/de ve diğer ülkelerde ikamet edenler için privacy.ea.com/tr geçerlidir.
Origin Son Kullanıcı Lisans Anlaşması: Almanya'da ikamet edenler için ea.com/de-de/legal ve diğer ülkelerde ikamet edenler için ea.com/en-gb/legal geçerlidir.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.