Assassin’s Creed
Yayıncı: Ubisoft,
Geliştirici: Ubisoft Montreal,
Çıkış Tarihi: 14 Kasım 2007
4.5

OYUN HAKKINDA

Assassin’s Creed, suikast denildiğinde ilk akla gelen oyunlardan biri olan ve serinin başlangıç oyunu olarak Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen Macera, Aksiyon ve Gizem kategorilerinde yer alan bir Üçüncü Şahıs casusluk oyunudur. Üçüncü Haçlı Seferi döneminde geçen hikayede görevi suikast olan Altair Ibn-La’Ahad’ın macerasının anlatıldığı Assassin’s Creed, 14 Kasım 2007 tarihinde PlayStation 3 ve Xbox 360 platformları için çıkış yaparken 10 Nisan 2008’de ise PC oyuncuları için piyasaya sürülmüş oldu. Assassin’s Creed’in detaylarını ilk olarak 16 Eylül 2005’de gerçekleştirilen Tokyo Game Show etkinliğinde Project Assassins isimli çalışmalardan bilgiler almıştık. Prince of Persia serisinin bitmesinin hemen ardından 2005 yılında geliştirilmeye başlanan Assassin’s Creed’in en geniş tanıtımını E3 2006’da görmüş ve beklentiyi aldığı ödüller sayesinde yukarıya taşımıştı.

Çıkış yaptığı 2007 yılına göre grafik, çevre ve yüz dokuları olarak kabul edilebilir bir düzeyde olan oyunda yaratılan şehir atmosferi hikayenin içine dahil olmanızı kolaylaştırıyor. Oyunun yapımcısı olan Jade Raymond, oyunun ana karakteri ile ilgili çıkan zamanda yolculuk yapacak iddiaları için yaptığı ”Altair gizemli bir geçmişe sahip olan bir orta çağ tetikçisi fakat asla zamanda yolculuk yapmayacak.” açıklaması ile karakter hakkında fikirler netleşmiş oldu.

Altaïr Ibn-La’Ahad, kendisine verilen görevleri yerine getirmek için gönderildiği şehirlerde birçok alanda bilgi belge toplaması gerekiyor. Bu suikast için gerekli olan zemini hazırlamak adına ne gerekiyorsa yapacak gerekirse şehirdeki insanlara kendisi sevdirecek böylece gereken tüm bilgileri toplayabilecektir. Gönderildiği şehirde ilk hedefi suikastçı bürosu olarak tanımlanan noktayı bulup Müslüman Kardeşler olarak bildiğimiz Rafıq ile iletişime geçip gerekli bilgileri almalıdır. Altair göreviyle ilgili bilgileri aldıktan sonra suikastı gerçekleştirebilmek muhbirleri bulup bilgi almak, gerekli kişileri sorgulamak ve eşya toplaması yaparak göreviyle ilgili her şeyi hazırladıktan sonra işini bitir. Başarılı suikastın ardından Al Mualim ile Masyaf’a gider ödül olarak ekipmanını alır ve sıradaki görevi için yola düşer.

Assassin’s Creed çıkış yaptığı yıl olan 2007 IGN ödüllerinde aldığı En İyi Aksiyon Oyunu, En İyi PS3 Aksiyon Oyunu, En İyi PS3 Grafikleri ve Etkinliğin En İyi PS3 Oyunu gibi ödüllerle piyasaya sürülmesi oldukça heyecan yarattı ve haliyle bu durumun satışlara da yansıdığını görebiliyoruz. Assassin’s Creed serisine böyle bir hikaye ve oyunla giriş yapması uzun vadede ne kadar doğru bir karar olduğunu bize ilk oyunda 5 milyon satışa ulaşmasıyla kanıtlamış oldu.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • Supported OS:Windows® XP/Windows Vista® (only)
  • Processor:Dual core processor 2.6 GHz Intel® Pentium® D or AMD Athlon™ 64 X2 3800+ (Intel Core® 2 Duo 2.2 GHz or AMD Athlon 64 X2 4400+ or better recommended)
  • System Memory:Windows XP: 1 GB RAM / Windows Vista: 2 GB RAM
  • Video Card:256 MB DirectX® 10.0-compliant video card or DirectX 9.0-compliant card with Shader Model 3.0 or higher (*see supported list)
  • Sound Card:DirectX 9.0 or 10.0-compliant sound card (5.1 sound card recommended)
  • DirectX Version:Direct X 9.0 (Windows XP) or 10.0 (Windows Vista) libraries
  • Hard Disk:8 GB available hard disk space
  • Supported Peripherals:Keyboard, mouse, optional controller (Xbox 360® Controller for Windows recommended)
  • *Supported video cards at time of release: ATI® RADEON® X1600** /1650**- 1950/ HD 2000/3000 series, NVIDIA GeForce® 6800**/7/8/9 series. **PCI Express only supported. Laptop versions of these cards may work but are NOT supported. These chipsets are the only ones that will run this game. For the most up-to-date requirements, please visit the FAQ for this game at: http://support.ubi.com.
© 2008 Ubisoft Entertainment. All Rights Reserved. Assassin's Creed, Ubisoft, Ubi.com, and the Ubisoft logo are trademarks of Ubisoft Entertainment in the U.S. and/or other countries.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.