Assassin’s Creed Valhalla
Yayıncı: Ubisoft,
Çıkış Tarihi: 10 Kasım 2020
3.5

OYUN HAKKINDA

Assassin’s Creed Valhalla, seri adına çıkan son oyundur. Assassin’s Creed ana serisinin 12. oyununun geliştiriciliği Ubisoft Montreal üstlense bile onunla birlikte dünyadaki 14 farklı Ubisoft stüdyosu geliştirme sürecine katkı sağlamıştır. Assassin’s Creed: Origins ile birlikte rotasını iyiden iyice RPG kategorisine doğru kıran Ubisoft, Assassin’s Creed Odyssey ile birlikte bu durumu iyice netleştirmişti. Bu girdiği yolda devam eden ekip yeni oyununda olayları iyice geliştirerek net çizgisini bulmuş durumdadır. 30 Nisan 2020’de resmi youtube kanalından yayınlanan video ile tam olarak duyurusu yapılan serinin son oyunu PC, Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S, PlayStation 5 ve Stadia olmak üzere tüm platformlarda 10 Kasım 2020 tarihinde çıkışını gerçekleştirmiştir. Yeni nesil platformlarda da yayınlanıyor olması ile grafik olarak çok daha heyecanlı bir durum yaratmış oldu.

Antik Mısır ve Antik Yunan işlendikten sonra Norveç’e uğramamak olmazdı. Hikaye bu defa bizi Viking dünyasına götürüyor. Viking Eivor ile hikayeye başlamadan önce oyunun zorluk seviyesinin seçimini yapmak gerekiyor ardından kendimizi bir şenliğin ortasında buluyoruz. Tahmin edeceğiniz üzere bu şenlik tam olarak istediğimiz gibi bitmiyor ve artık olayların içine giriş yapmış oluyoruz. Tam bir trajedi ile açılışı yapan Assassin’s Creed Valhalla bizi büyük bir travma ve intikam duygusuyla baş başa bırakıyor. Norveç’te başlayan hikayemiz İngiltere’ye kadar uzanarak Raven klanı ile yaşayacakları yolculuğu görüyoruz. Yaratılan atmosfer gerçekten kaliteli olduğunu her saniye hissettiriyor. Karla kaplı bir dünyadan başlayan hikaye yemyeşil bir dünyaya doğru ilerlerken hayran olmamak mümkün değil. Özellik yeni nesil bir PlayStaion’a sahipseniz 4K 60 FPS oynayarak bu hisleri çok daha yukarıya çıkartabilirsiniz.

Balta ile başladığımız silah deneyimi oyunda geçirdiğimiz süreler ilerledikçe gelişmeye ve seviye atlamaya devam ediyor. İstediğiniz silah tercihi yaparak oyuna devam edebiliyorsunuz. Oyunda kaldığımız süre boyunca yaşadıklarımızdan sonra kazandığımız tecrübe puanları ile sürekli sıfırlanan bir tecrübe barı dolduğunda iki yetenek puanı kazanıyoruz. Bu puanlar ile geliştirmek istediğimiz özelliği yetenek ağacından ilerletiyoruz. Bu yetenek ağacında sona gelindiğinde sizi bir sürpriz yetenek bekliyor olacak.

Longhouse hikayenin ilerleyen bölümünde bizim için çok önemli bir nokta haline gelecek. Daha fazla spoiler vermemek adına o kısmı geçiyorum. Yaratılan evrenin atmosferi beklenen iki yıla değdiğini net olarak gösteriyor. Çıkış yaptıktan sonra ilk büyük güncellemesini alana kadar çok sayıda bug olması sebebiyle fazlaca eleştirilmiş olsa bile başaralı bir iş ortaya çıkartıldığı gerçeğinin üzerini örtemiyor. İlk iki ayın sonuna gelindiğinde 13 milyon satış rakamını aşan serinin son oyunu açılış rakamları çok iyi olmasına rağmen hala maliyetlerini karşılayabilmiş değil.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

  • İşletim Sistemi: Windows 10 / 64 bit
  • İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 – 3.1 GHz / Intel i5 – 4660 – 3.2 GHz
  • Ekran Kartı: AMD R9 380 – 4 GB / Nvidia GeForce GTX 960 4 GB
  • RAM: 8 GB
  • Depolama: 50 GB

  • İşletim Sistemi: Windows 10 / 64 bit
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 – 3.2 GHz / Intel i7 – 4790 – 3.6 GHz
  • Ekran Kartı: AMD RX 570 – 6 GB / Nvidia GeForce GTX 1060 – 6 GB
  • RAM: 8 GB
  • Depolama: 50 GB
© 2020 Ubisoft Entertainment. All Rights Reserved. Assassin's Creed, Ubisoft and the Ubisoft logo are registered or unregistered trademarks of Ubisoft Entertainment in the U.S. and/or other countries.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.