Assassin’s Creed: Unity
Yayıncı: Ubisoft,
Geliştirici: Ubisoft,
Çıkış Tarihi: 11 Kasım 2014
4.5

OYUN HAKKINDA

Assassin’s Creed: Unity, seri özelinde piyasaya sürülen sekizinci oyun olarak Ubisoft Montreal tarafından ana ofis dahil içinde Singapur, Kiev, Toronto ve Şangay gibi 10 farklı alt stüdyonun ortak bir çalışması olarak geliştirilmiştir. AnvilNext oyun motoru kullanılarak geliştirilen Aksiyon, Üçüncü Şahıs ve Açık Dünya kategorilerine dahil olan serinin yeni oyunu PC, PlayStstion ve Xbox One için 11 Kasım 2014 tarihinde çıkışını gerçekleştirmiştir. E3 2014 konferansında oynanış videolarını gördüğümüz serinin yeni oyunu aslında Assassin’s Creed: Brotherhood yayınlandıktan hemen sonra 2010 yılında geliştirilmeye başlanmıştır. Oyun motorunun yenilenmesinin ve görsel ve teknik kadro ekibindeki değişiklerin ardından yeni nesil cihazlar için bir oyun geliştirme peşine düşen Ubisoft, hali hazırda geliştirilmeye başlayan oyunun ekibini ayırıp yeni özellikler ve geliştirmelerle birlikte özellikle yeni çıkacak konsollar için bir oyun ortaya çıkartmıştır.

Assassin’s Creed: Unity, bir önceki oyuna gelen tepkilerinde etkisiyle hikaye olarak oyuncuları sevdiği alana tekrardan tarihi olarak büyük önem arz eden bir yıl olan 1789 yılına Paris’e, Fransız İhtilali’ne götürüyor. Yine bir Tapınakçı ve Suikastçı mücadelesine şahit olacağımız hikaye bizi yeni karakterimiz başlangıçta küçük bir çocuk olan Arno ile tanıştırarak hikayeyi başlatıyor. Önceki oyunlara göre bu gelişimi hızlı tutarak daha dinamik bir hale getirmeleri olumlu gelişmelerden biri olmuş. Spoiler vermeden kısaca bahsetmek gerekirse, değer verdiği birinin öldürülmesinin ardından intikamını almak için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olan Arno’nun Assassin üyelerinin arasına katılması ile birlikte yeni seri tam olarak başlamış oluyor.

İntikam uğruna her şeyi yapmaya hazır olan aslında sıradan biri olan karakterimiz, görevlerini yerini getirmeye çalışırken bir yandan da Fransız Devrimi bize arka planda tarihi akış sağlıyor. Serinin yeni nesil bir oyunu olduğunu unutturmayan Assassin’s Creed, karakterlerin detayları, çevredeki kaplamalar ve uzak detay çalışmaları oldukça gelişmiş durumdadır. Özellikle dövüş mekaniğinin oldukça geliştiğini animasyonlardan görebiliyoruz. Bu animasyonların iyileştirmelerinin fayda sağladığı tırmanma mekaniği de bir üst seviyeye çıkartılmıştır. Düzlem üzerinde de uzun yıllar çalıştığı açıklayan Ubisoft çalışmalarının karşılığını almış görünüyor. Hem aşağı hem yukarı doğru çok akıcı bir hareket mekaniğine geçiş yapan oyunda oldukça yumuşak ama akıcı bir geçiş olduğunu hissedebiliyorsunuz. Bunların yanında ekipman, kıyafet ve zırhlar gibi dış görünüşe dair büyük bir gelişme yapılarak çeşitlilik arttırılmıştır.

Assassin’s Creed Unity, yeni nesil bir oyun olarak sunulmasının üzerinden 1 yılını henüz doldurmamışken 10 milyon satış rakamını aştığı Ubisoft tarafından duyurulmuştu. Korsan hikayesinin ardından tekrar bildiği alana tarihin önemli anlarını işlemeye geri dönen Assassin’s Creed istediği geri dönüşü almış gibi görünüyor.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64-bit operating system required)
  • İşlemci: Intel Core i5-2500K @ 3.3 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 680 or AMD Radeon HD 7970 (2 GB VRAM)
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers
  • İlave Notlar: Windows-compatible keyboard and mouse required, optional controller

ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64-bit operating system required)
  • İşlemci: Intel Core i7-3770 @ 3.4 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz or better
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 or AMD Radeon R9 290X (3 GB VRAM)
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers
  • İlave Notlar: Supported video cards at the time of release: NVIDIA GeForce GTX 680 or better, GeForce GTX 700 series; AMD Radeon HD7970 or better, Radeon R9 200 series Note: Laptop versions of these cards may work but are NOT officially supported.
© 2014 Ubisoft Entertainment. All Rights Reserved. Assassin’s Creed, Ubisoft, and the Ubisoft logo are trademarks of Ubisoft Entertainment in the US and/or other countries.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.