Assassin’s Creed: Syndicate
Yayıncı: Ubisoft,
Geliştirici: Ubisoft Quebec,
Çıkış Tarihi: 23 Ekim 2015
9

OYUN HAKKINDA

Assassin’s Creed: Syndicate, 12 Mayıs tanıtımına kadar Assassin’s Creed: Victory olarak biliyordu fakat resmi tanıtım geldiğinde Assassin’s Creed: Syndicate olarak değiştirildiğini öğrendiğimiz serinin yeni oyunu, Ubisoft’un Kanada ofisi olan Ubisoft Quebec tarafından geliştirilmiştir. Seri özelinde çıkan dokuzuncu oyun olarak Açık Dünya, Üçüncü Şahıs ve Aksiyon kategorilerinde yerini almıştır. Önce PlayStation 4 ve Xbox One için 23 Ekim 2015’de piyasaya sürülmüş hemen ardından 19 Kasım 2015’de de PC oyuncuları için satışa çıkarılmıştır. Assassin’s Creed: Unity çıktıktan bir ay sonra 2014 yılının aralık ayında oyunla ilgili büyük bir bilgi sızıntısı olmuştu ve bu sızıntı ile oyunun ismi ve birçok görseline ulaşmıştık. Bu durumun ardından Ubisoft geliştirmeye başladıklarını açıklamıştı. Oyunun isminin değişmesinde bu durumun etkisi olduğu bir gerçek.

Hikayenin bu defa Sanayi Devrimi’ni tema olarak kullanacağı sızıntılardan öğrendiğimiz bilgiler arasında da yer alıyordu. Önceki oyunlardan farklı olarak ilk defa aynı oyunda iki farklı karakteri kontrol edebiliyoruz. Serinin yeni oyununun tanıtımı yayınlandıktan sonra fuarlarda Ubisoft ekiplerine oyunla ilgili çok sert eleştiriler ve sorular yöneltildi. Özellikle oyunla ilgili altını çizdikleri nokta iki farklı karakter ile yeni bir oyun deneyimini yaşatmak ve bunu yaparken neredeyse herkesin en fazla talep ettiği şekilde Assassin’s Creed çizgisini bozmadan tarihin önemli anlarında bir macera yaşatmak gibi bir vizyon ile yola çıktıklarını söylediler.

Tüm bunların ışığında hikaye bizi 1868 yılına, İngiltere’ye ve Sanayi Devrimi’nin kalesine Londra’ya götürüyor. Yine amacımız her zaman olduğu gibi Tapınak Şövalyeleriyle bir mücadelenin içine girmek. Bu hikayede onların amacı Piece of Eden silahını ele geçirip Assassin tarikatını ortadan kaldırarak Londra üzerindeki tek hakim olmak. Tapınak Şövalyeleri’yle olan mücadelemizde bu defa Jacob ve Evie Frye isimli ikiz karakterleri oynuyoruz. İki karakter ile oynadığımız oyunda ikisinin de farklı bir görevi var ama bunu tek bir hedef için yapıyorlar. İki karakter arasında geçiş yapabildiğimiz serinin yeni oyununda karakterlerimiz ile başarılı görevler yaptıkça seviye olarak yükseliyoruz ve karakterlerimizi özelleştirebiliyoruz. Aynı oyunda farklı karakterleri yönetmenin bir diğer keyifli tarafı iki karakter için de oyununuza özel geliştirmeler seçerek farklı bir oynanış ortaya koyabilirsiniz.

Assassin’s Creed: Syndicate serinin yeni oyununda yeni bir deneyim sunması eleştirilerin üstünü bir miktar örtmüş olsa bile bu durum satış rakamlarına tam olarak yansımıyor. Tüm bunlara rağmen iki karakter ile Assassin deneyimi yaşamak isteyenler için bir seçenek sunduğunu görebiliyoruz.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 or Windows 8.1 or Windows 10 (64bit versions)
  • İşlemci: Intel Core i5 2400s @ 2.5 GHz / AMD FX 6350 @ 3.9 GHz
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon R9 270 (2GB VRAM with Shader Model 5.0)
  • Ses Kartı: DirectX Compatible Sound Card with latest drivers

ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 or Windows 8.1 or Windows 10 (64bit versions)
  • İşlemci: Intel Core i7 3770 @ 3.5 GHz / AMD FX 8350 @ 4.0 GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 (4GB) or the newer GTX 970 (4GB) / AMD Radeon R9 280X (3GB of VRAM) or better
  • Ses Kartı: DirectX Compatible Sound Card with latest drivers
  • İlave Notlar: *Technical Notice from the developer: For a recommended experience, the game requires a video card with at least 3GB of VRAM when playing at a full HD resolution. While we encourage you to fiddle with the advanced options to fully customize your gaming experience, please keep an eye out for the VRAM meter usage when you adjust these settings.
© 2015 Ubisoft Entertainment. All Rights Reserved. Assassin’s Creed and Ubisoft, and the Ubisoft logo are trademarks of Ubisoft Entertainment in the US and/or other countries.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.