9.5

OYUN HAKKINDA

Assassin’s Creed: Rogue, seride piyasaya sürülmüş olan yedinci oyun olarak Ubisoft tarafından Aksiyon, Üçüncü Şahıs ve Açık Dünya kategorilerinde çıkışını yapmıştır. Ubisoft Montreal tarafından ilk olarak Xbox 360 ve PS3 için geliştirilen ve 11 Kasım 2014’de satışa çıkartılan oyunun PC sürümü biraz geç de olsa 10 Mart 2015’de herkese sunulmuştur. Ubisoft PlayStation’ın yeni sürümü olan PlayStation 4’ün çıkışının ardından yeni bir yol izleyerek oyunlarının yenilenmiş hallerini platformlarda yayınlamayı tercih ediyor. Bu durum özelinde ise Assassin’s Creed Rogue çıkışının üzerinden 4 yıl geçmiş olmasına rağmen 2018 yılının Mart ayında PlayStation 4 ve Xbox One kütüphanelerine eklenmiş durumdadır.

Assassin’s Creed: Rogue hikaye olarak şimdiye kadar serinin tüm oyunlarında gördüğümüz tüm metaları alıp bir anlatı olarak sunuyor. Eğer uzun zamandır Assassin’s Creed serisinden uzaksanız bu oyunu giriş yapmadan, önceki serilerin üstünden geçmeniz faydalı olacaktır. Oyuncuların en çok şikayet ettikleri nokta kurgusundaki atıfları hatırlamadıkları için hikaye kopuk ilerliyor. Bu durumu yaşamamak adına hem seriyi yeniden oynamak hem de Ubisoft’un hazırlamış olduğu yol haritalarından faydalanmak hikaye olarak rahat ilerlemenizi sağlayacaktır. Ortalama 15 saati bulan bir hikaye ile karşımıza çıkan Assassin’s Creed, bu 15 saatin açılış kısmından itibaren yarıya yakınını Assassin olarak oynanırken o noktadan sonra her şey tam tersine dönüyor. Dostlar düşman, düşmanlar dost oluyor.

Bu defa oyun bizi 18. yüzyıl Kuzey Amerika’sına götürüyor. Yaşanan bir olay sonrası Brotherhood of Assassin’s kardeşliğinden ayrılan Shay Patrick Cormac’ın hikayesi ele alınıyor. Bu ayrılığı ihanet olarak gören kardeşler Shay Patrick Cormac’i öldürmek için ona doğru yola çıkmışlardır. Atlamamaları gereken nokta ise Cormac’inde bir suikastçı olması.

Oyun mekanikleri Assassin’s Creed IV: Black Flag’in neredeyse hemen hemen aynısı. Görev yapısı da aynı şekilde doğrudan aktarılmış durumdadır. PlayStation 4 için yeni düzenleme ile çıkış yapan versiyonda grafiklerin ve akıcılığın tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz. Hikayenin kurgusu ve karakterlerin özellikleri serinin önceki oyunlarında olduğu gibi hemen bağ kurmanın oldukça zor olduğunu belirtelim. Üstüne oynanış ve grafik olarak da bir şeyler sunmayan Assassin’s Creed: Rogue, oyuncular tarafından neden çıkartıldığını anlamadıkları bir oyun olarak hatırlanmaya devam ediyor.

Assassin’s Creed: Rogue, şimdiye kadar çıkan serinin oyunları arasında açılış haftasında en az ilgi gören oyun olarak yerini aldı. Bu durumu değiştirmek adına PC platformuna ve PlayStation 4 gibi yeni nesil cihazlar için sunmaya başladı fakat oyunda olanları unutturmaya yetmeyecek gibi duruyor.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 or Windows 8/8.1 (64bit versions only)
  • İşlemci: Intel Core2Quad Q6600 @ 2.4 GHz or AMD Athlon II X4 620 @ 2.6 GHzH
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: nVidia GeForce GTS450 or AMD Radeon HD5670 (1024MB VRAM) or Intel HD4600
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 12 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX Compatible Sound Card with latest driver
  • İlave Notlar: Supported Video Cards at time of release: NVIDIA GeForce GTS 450 or better, GeForce 500, 600, 700, 900 series / AMD Radeon HD 5670 or better, Radeon HD 6000, 7000, R7, R9 series / Intel HD4600, HD5200 / Note: Laptop versions of these cards may work but are NOT officially supported.

ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 or Windows 8/8.1 (64bit versions only)
  • İşlemci: Intel Core i5 2400s @ 2.5 GHz or better / AMD FX-6100 @ 3.3 GHz or better
  • Ekran Kartı: nVidia GeForce GTX 560Ti (1024 VRAM) or better / AMD Radeon HD 6870 (1024 VRAM) or better
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 12 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX Compatible Sound Card with latest driver
© 2015 Ubisoft Entertainment. All Rights Reserved. Assassin’s Creed, Ubisoft, and the Ubisoft logo are trademarks of Ubisoft Entertainment in the US and/or other countries.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.