Assassin’s Creed: Origins
Yayıncı: Ubisoft,
Çıkış Tarihi: 27 Ekim 2017
4

OYUN HAKKINDA

Assassin’s Creed: Origins, her yıl yeni bir oyun çıkartmak ile ilgili çizgisini uzun yıllardır bozmayan Ubisoft tarafından 2015 yılında çıkan Assassin’s Creed: Syndicate oyunun ardından bir yıl fazladan ara vererek çıkarttığı serinin onuncu oyunudur. 13 haziranda düzenlenen E3 2017 konferansında tanıtımı yapılan serinin yeni oyunu ilgiyi üzerine toplamıştı. Ağustos ayında gerçekleştirilen Gamescom 2017’nin ardından ise tüm gözler serinin 2 yıldır bekletilen oyununa döndü. Teknik olarak 4 yıldır geliştirilmeye devam eden Assassin’s Creed: Origins, Ubisoft’un altı farklı stüdyosu tarafından tamamlanmıştır. E3 2017 tanıtımında öğrendiğimiz gibi Açık Dünya, Üçüncü Şahıs, ve Aksiyon kategorilerinde, tüm dünya ile aynı anda PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında 27 Ekim 2017’de yayınlanmış oldu. 2016 yılını boş geçeceklerini açıklayan Ubisoft, yeni çıkacak olan oyun ile beklentileri karşılamak istediklerini belirtmişlerdi.

Şimdiye kadar çıkmış olan serinin tüm oyunlarından daha da eski bir tarihe Antik Mısır’a gidiyoruz. İki yıl ara vermenin ve toplam dört yıl geliştirilmesinin sonucunu serinin en büyük haritasına sahip olarak aldığını söyleyebiliriz. Bu kadar büyük bir harita sahip olmasına rağmen geliştirilen oyun motoru sayesinde bekleme durumları yaşamadan açık dünyayı sonuna kadar hissedebilirsiniz. Mısır’ı bir bölge olarak değil de yaşayan bir ülke olarak aktarmayı hedefleyen Ubisoft, yarattıkları evrendeki insanların yaşam döngüleri, gerçekliğe çok yakın şekilde ilerliyor. Bu durumu oyunun ilerleyen noktalarında yapacağımız görevlerde kullanmamız mümkün oluyor.

Assassin’s Creed: Origins, kaliteli bir açılış ile hikayenin ortasına bırakıyor bizi. Bu açılışın ardından kısa bir sürede karakterimizi tam olarak tanıyoruz. Hikaye bizi Cleopatra’nın kardeşi olan Ptolemy’nin Mısır topraklarında hükümdarlık yaptığı döneme götürüyor. Özgürlük için gereken yolun isyandan geçtiğini düşünen Bayek karakteriyle oyuna devam ediyoruz. Düşmanımız isim olarak farklı olsa bile Order of the Ancients’i Tapınakçılar olarak görebilirsiniz. Sürpriz iki karakterle de karşılaştığımız oyunda Milattan önce 49 yılını yaşıyoruz. Bu noktada yaratılan açık dünya kendisine hayran bırakıyor. Özellikle geçmişteki oyunlarda özlenen atmosferin yaratılmış ve bunun açık dünyaya yayılmış olması oyunun verdiği en iyi haberler arasında yer alıyor. Hikaye ile ilgili detayları daha fazla vermeden devam edecek olursak Ubisoft, gelen tüm eleştirilere rağmen oyun mekanikleri üzerinde değişiklik yapmaya devam ederek yakın dövüş mekaniğini daha ağır işleyen bir yapıya çevirerek vuruş hissini arttırmak istemiş.

İki yıllık bekleyiş ve dört yıllık bir geliştirmenin ardından piyasaya sürülen serinin yeni oyunu zor durumda olan Ubisoft için bir can suyu olmuştur. Kısa sürede 10 milyon satış rakamını aşarak verdikleri aranın ve senelerdir geliştirilen oyunun karşılığını almaya devam ediyorlar.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit versions only)
  • İşlemci: Intel Core i5-2400s @ 2.5 GHz or AMD FX-6350 @ 3.9 GHz or equivalent
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 or AMD R9 270 (2048 MB VRAM with Shader Model 5.0 or better)
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 42 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: Video Preset: Lowest (720p). Game contains Denuvo (https://www.denuvo.com/) and VMProtect (http://vmpsoft.com/support/user-manual/introduction/what-is-vmprotect/) anti-piracy technology.

ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit versions only)
  • İşlemci: Intel Core i7- 3770 @ 3.5 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 or AMD R9 280X (3GB VRAM with Shader Model 5.0 or better)
  • Depolama: 42 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: Video Preset: High (1080p). Game contains Denuvo (https://www.denuvo.com/) and VMProtect (http://vmpsoft.com/support/user-manual/introduction/what-is-vmprotect/) anti-piracy technology.
© 2017 Ubisoft Entertainment. All Rights Reserved. Assassin’s Creed, Ubisoft, and the Ubisoft logo are trademarks of Ubisoft Entertainment in the U.S. and/or other countries.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.