OYUN HAKKINDA

Assassin’s Creed Odyssey, Ubisoft’un Kanada stüdyosu olan Ubisoft Quebec ve üç farklı stüdyosu tarafından geliştirilmiştir fakat Ubisoft Quebec ana geliştiriciliği rolünü üstlenmiştir. Oyun Assassin’s Creed serisinin on birinci büyük oyunu olarak piyasaya sürülmüştür. Serinin son oyunu olan Assassin’s Creed: Origins çıktıktan bir yıl sonra piyasaya sürülecek oyun serinin yeni oyunu E3 2018 ile yine iddialı bir oyunla çıkacağını göstermişti. Assassin’s Creed: Origins ile oyuncuları alıştırdığı yeni oyun sistemi ve mekaniklerini daha da geliştirerek ortaya çıkartılmıştır. RPG kategorisine net olarak girmeyi istediklerini belirten Ubisoft, serinin son oyunu ile net olarak kategorisini güncellemiş ve rol yapma oyunları arasına katılmıştır. PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için tüm dünyada 1 Ekim’de yapılan ön gösterimin ardından 5 Ekim 2018’de piyasaya sürülmüştür.

Assassin’s Creed Origins ile yeni bir oyun haline gelen seri, karakterlerin seviye atlaması, kullanılan silahların ve zırh gibi ekipmanların nadirlik durumuna göre değişen özellikleriyle oldukça yoğun bir ilgi ve beğeni ile karşılanmıştı. Bu durumu olduğu gibi koruyup daha da geliştirerek yeni bir hikaye ile karşımıza Assassin’s Creed Odyssey çıkıyor. Antik Mısır’ın ardından Antik Yunan çok doğru bir tercih olmuş. Antik Yunan dönemine gittiğimiz serinin yeni oyununda bu defa bizi Peloponez Savaşı karşılıyor. Kassandra ve Alexios kardeşleri arasında seçim yaparak başladığımız yolculuğumuz efsane bir Spartalı olana kadar devam ediyor.

Atina ile Sparta arasında gidip geldiğimiz oyunda oluşturulan evren kendine hayran bırakıyor. Bu yaratılan atmosferin içinde hem doğanın tadını çıkartıyoruz hem de insanların arasına karışarak görevlerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Açık dünya olarak kurgulanan oyunda görevlerin tamamen dışına çıkarak saatlerce oynamak mümkün. Hayvan avlamak, gemi savaşlarına katılmak hatta paralı asker olarak savaşa gitmek gibi birçok farklı etkinliği görevlerden bağımsız olarak yapmanız mümkün.

Assassin, Warrior ve Hunter gibi kategorilere ayrılan 30’dan fazla yetenek seti bulunan alanda gelişmemiz gerekiyor. Bu kategorilerin hepsinin ayrı özelliği bulunuyor. Zaman yavaşlatmadan zehirli saldırıya kadar özellikleri kullanabiliyoruz. Önceki oyundan alınan mekaniklere özellikle savunma kısmında eklemeler yaparak kalkan gibi dövüş mekaniğine katkısı olacak geliştirmelerle birlikte önceki oyundan gelen olumlu havayı korumak konusunda oldukça yerinde adımlar atılmıştır. Bu geliştirmelerin ardından yoğun bir ilgiyle karşılaşan Assassin’s Creed Odyssey, açılış haftasını bekledikleri rakamın çok üzerinde geçirdiği açıklamasını yapan Ubisoft, olaylı geçen yılların ardından rotasını bulmuşa benziyor.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • OS: Windows 7
  • Processor: Dual core CPU 2.4 GHz
  • Memory: 4 GB RAM
  • Graphics: GeForce GTS 450-class (Intel HD 4000)
  • Hard Drive: 12 GB available space

RECOMMENDED:

  • OS: Windows 7/8.1/10 64-bit
  • Processor: Quad core CPU 3.0 GHz
  • Memory: 6 GB RAM
  • Graphics: GeForce GTX 760-class (2 GB)
  • Hard Drive: 12 GB available space
© 2012 SCS Software. All brand names, trademarks, registered marks, logos, and symbols on vehicles in the game are property of their rightful owners. Used with kind permission.

The MAN® trademarks and designs are registered rights of MAN Truck & Bus AG and are used under license to SCS Software s.r.o.
"Mercedes-Benz" and "Three pointed star in a ring" are trademarks of Daimler AG and used under license by SCS Software s.r.o.
The RENAULT trademarks and designs are registered rights of or licensed to the AB Volvo Group and are used pursuant to a license.
The VOLVO trademarks (word and device), other related trademarks, if applicable, and the Volvo designs are licensed by the AB Volvo Group.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.