OYUN HAKKINDA

Assassin’s Creed 3, Ubisoft tarafından her zaman olduğu gibi önce PlayStation 3 ve Xbox 360 için 30 Ekim 2012’de piyasaya sürülmüştür. Serinin beşinci oyunu olarak Açık Dünya, Aksiyon ve Üçüncü Şahıs kategorilerinde çıkışını yapan yeni Assassin’s Creed, PC platformuna ise 23 Kasım 2012’de sunulmuştur. Altair ile 1100’lü yıllardan, Ezio ile 15. yüzyıl rönesans İtalya’sına kadar uzanan yolculuğumuzda çok sevdiğimiz Altair ve Ezio’nun hikayesini bitirdikten sonra yolumuza 1753 yılının Amerikan Devrimiyle devam ediyoruz. Oyunun PC için remastered versiyonu yani yeni teknolojiden faydalanıp yeni haliyle yayınlanan versiyonu ise PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch platformları için 29 Mart 2019 itibariyle çıkışını gerçekleştirmiştir.

18. yüzyıla uzanıp 1754 ile başlayan ve 1783’e kadar uzanan Amerikan Devriminin öncesinde, esnasında ve sonrasında neler yaşandığını İngiliz ve Mohawk kabul edilen Cornor ile deneyimleyeceğiz. Altair ve Ezio her ne kadar özleniyor olsa bile vahşi olarak büyümüş olan Cornor’un hikayesi zor olsa da kabul görmüş durumdadır. Daha oyun çıkmadan artık Desmond için hikayenin sonuna geldiğimizi bildiğimiz için nasıl bir son ile hikayeden ayrılacağı önemliydi. Yeni oyunda Desmond hikaye olarak oldukça önemli bir yere koyulmuş ve gereken değer verilmiştir.

Oyun mekaniği konusunda eleştiri alacağını bilmesine rağmen değişiklik yapmayı tercih eden Ubisoft Montreal, daha hızlı ve estetik olması planlanan bir dövüş mekaniğine geçiş yapmış ve counter-atakların etkisi oyuna başlar başlamaz fark ediliyor. Üç farklı varyasyon ile dövüş sahnelerinde atak yapabiliyor olsanız dahi akıcılık olarak oyunda en olumlu yoruma sahip değişiklik olmuştur. Oyunun 1750 Amerika’sında geçecek olması düşük katlı binaların olacağını eleştirisini almalarına sebep olmuştu fakat oyunda zaten çatıda gezme mekaniğine bir değişikliği aşağıdaki insanların yukarıya bakabiliyor olmasıyla çözmüş gibiler. Bir noktadan sonra çatılarda dolaşmak yerine şehir içinde at ile ilerlemek daha mantıklı görünüyor. Görevler açısından önceki oyunlardaki gibi ilerleyen bir yapı mevcut. E3 2012’de gösterilen tanıtımlarda Cornor’u bir gemi savaşında görmüştük. Bunun salt görev yapısı üzerine çok etki etmesi istenmiyordu nitekim öyle olmuş ve ona özel görev serisi hazırlanmış. Bu gemi savaşından keyif alanlar o görevleri yapabilirler.

Ezio ve Altair’in ardından Desmond’ın da hikayesinin sonlanacak olması, yeni mekanikler, yeni görevler ve yine tarihe tanıklık ettiğimiz topraklarda bir deneyim yaşayacak olmak gibi etkenler, serinin beşinci oyununu tüm eleştirilere rağmen cazip kılmayı başarmıştır. Oyun çıkış yaptıktan bir hafta sonra 3,7 milyon satış rakamına ulaşmış olması Ezio ve Altair sonrası yeni oyunu oynamaya olan isteğin biraz düştüğünü gösterse bile oyunculardan gelen yorumlar sayesinde eski kitlesini geri çağırmayı başarmış ve ilk haftasından daha iyi bir satış yaparak kısa sürede 10 milyona ulaşmıştır. Serinin yeni oyunu bir hikayenin daha nasıl biteceğini görmek için bile oynanması gerektiğini ortaya koymuştur.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: W7 SP1, W8.1, W10 (64bit versions only)
  • İşlemci: Intel Core i5 2400 @ 3.1 GHz, AMD FX 6350 @ 3.9 GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 660, AMD Radeon R9 270X (2GB VRAM with Shader Model 5.0)
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 45 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers

ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: W7 SP1, W8.1, W10 (64bit versions only)
  • İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2 GHz, AMD FX 8350 @ 4.0 GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 770 (4GB) or AMD Radeon R9 280X (3GB) or better
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 45 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers
© 2019 Ubisoft Entertainment. All Rights Reserved. Assassin’s Creed, Ubisoft, and the Ubisoft logo are trademarks of Ubisoft Entertainment in the U.S. and/or other countries.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.