OYUN HAKKINDA

Assassin’s Creed 2, serinin ikinci oyunu olarak Ubisoft Montreal tarafından 2008 yılının ortalarında geliştirilmeye başlanmıştır. 10 Nisan 2008’de ilk oyunun PC versiyonu yayınlandıktan sonra tüm konsantre serinin yeni oyununa verilmiştir. 6 Nisan 2009’da oyunun hangi dönemde geçeceğiyle ilgili ufak bilgiler aldığımız ilk resmi video yayınlandı. Ardından 1 Haziran’da gerçekleştirilen E3 2009’da 4 dakikalık bir oynanış videosu ile tanıtım süreci devam etti. Yayıncılığını da üstlenen Ubisoft tarafından önce Xbox 360 ve PlayStation 3 için Kuzey Amerika’da 17 Kasım 2009 tarihinde çıkışını verdi. Ardından 20 Kasım 2009’da Avrupa ülkeleri için piyasaya sunulmuştur. Aksiyon, Macera ve Üçüncü Şahıs kategorilerinde yerini alan Assassin’s Creed 2, PC platformunda ise 16 Mart 2010 tarihinde yayınlandı.

İlk oyunun bitimiyle yarım kalan neredeyse her şey bu oyunda tamamlanıyor. İlk oyunda kilitli kaldığımız Desmond’ın Abstergo’daki hücresinden oyuna giriş yapıyoruz. Tapınakçıların peşine düştükleri Desmond’ın değerli genetik anıları, hikayenin geri kalanının nasıl şekilleneceğini gösteriyor. İlk oyuna göre oldukça karmaşık bir kurguya sahip olan oyunda, bir patlamayla hapisten kurtuluşu sağlanan Desmond, geçmişe yeniden giderek aynı anıları tekrardan yaşayabiliyor. Eagle Vision gücünü artık kullanabilen Desmond Miles, görünmeyen ipuçlarını görmeye başlar. Böylece kendi üzerinde yapılan deneyler sıradan bırakılan izleri sürebilecektir.

Sırrı çözmek için Animus 2.0 kullanılır ve Desmond hafızasının içindeki izleri sürmek adına bir yolculuğa gönderilir. 12. yüzyıl Kudüs’ünden 15. yüzyıl İtalya’sına bir yolculuk yapıyoruz. Rönesans Dönemi İtalya’sına giderek İtalyan bir bankacının oğlu Ezio Auditore da Firenze olarak maceraya başlıyoruz. Hikaye bizi eski oyundan kalan mekanikleri hatırlamamız için alıştırma dönemi sayılabilecek görevlere gönderiyor ardından yeni oyuna özel eklenen özellikleri öğreterek Ezio olarak ısınma turlarını tamamlamamızı sağlıyor. Floransa’da gezmeye devam ettikçe yaratılan dünyanın içine kolayca girebiliyorsunuz. Hikayenin devamında ise intikam duygusunun iyice yukarı çıkmasıyla ilk oyunu sevenlerin gerçekten keyif alacakları bir sona doğru ilerleyiş başlayacak.

İlk oyundan farklı olarak oyuna eklenen para detayı ilk fark edeceğiniz noktalardan olacak. Düşmanlarınızı dövdükten sonra üzerini arayıp paralarını almanız gerekiyor fakat bu durumu halkın gözü önünde yaparsanız sizi pek sevmeyeceklerdir. Bilgi almak için gittiğiniz kişilere para vermeniz gerekiyor hatta halkın gözünde iyi bir yer edinmek için onlara da para atabiliyorsunuz. Görevlerden de gelen paralarla zırh ve silah almanız ilerleyen bölümlerde fayda sağlayacaktır.

Korsana karşı bir önlem almak isteyen Ubisoft, serinin bu oyununda save için internete bağlı olma zorunluluğu getirdi. Ubisoft üzerinden giriş yaparak oyuna başlanabiliyor. Sürekli internetin gerekli olması oyunun en fazla eleştiri aldığı noktalardan biriydi. Tüm bunlara rağmen ilk oyunda en çok şikayet edilen, bir noktadan sonra oyunun aynı şeyleri tekrarlatıyor olmasının önüne geçmek için oyun açık dünya haline getirilmiş. Görev döngüsünün içine düşmeden dolaşabilir hatta yüzebilirsiniz.

Tüm bu gelişmeler sayesinde ilk oyunun 9,2 milyon olan ön satış sayısını da aşarak 12 milyon sipariş ile daha çıkmadan yapılanların karşılığını almış oldular. İlk oyundaki bütün şikayet edilenler çıkartılıp, sevilen her detay korunup üstüne eklenmesiyle başarının gelmesi kaçınılmaz olmuş.

Haberler

İçerik Yok

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Assassin’s Creed 2 © 2010 Ubisoft Entertainment. All Rights Reserved. Assassin’s Creed, Ubisoft and the Ubisoft logo are trademarks of Ubisoft Entertainment in the U.S. and/or other countries. Developed and published by Ubisoft.

Tekrar Hoş Geldin!

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Parolanızı alma

Parolanızı sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.